Od dłuższego czasu czuję silne napięcie mięśniowe karku oraz pieczenie w plecach. Mam pracę siedzącą

2 odpowiedzi
Od dłuższego czasu czuję silne napięcie mięśniowe karku oraz pieczenie w plecach. Mam pracę siedzącą jednakże mimo starania się o prawidłową postawę przed komputerem ból/napięcie jest nie do zniesienia. Dodatkowo mam małego synka i noszenie go sprawia że już po kilku minutach pojawia się pieczenie w górnej części pleców. Staram się być aktywnym (jeżdżę na rowerze, chodzę na siłownie) jednakże po tych czynnościach plecy/ramiona/kark bolą jeszcze bardziej.
Próbowałem rehabilitacji na której zaproponowano mi masaże oraz prądy (napięcia mięśni) które niestety nic nie dały. Dodatkowo pojawiły się szumy uszne.
Nie wiem gdzie dalej się udać i co robić - bardzo proszę o pomoc.
Dzień dobry. Proszę udać się do wykwalkifikowanego terpeuty po szkoleniach z Metody FDM albo FM. Należy przeprowadzić dokładną diagnostykę. Piekący ból w lini świadczy o rozwarstwieniu tkanki łącznej i przeważnie przebiega wzdłuż mięśnia czworobocznego grzbietu od potylicy po wyrostek barkowy ( czasami schodzi na kończynę górną) kolejnym przebiegiem rozwarstwienia może być rozwarstwienie biegnące wzdłuż kręgosłupa piersiowego schodzące pod łopatkę. Jeżeli ból jest piekący, rozlany, którego nie da się sprowokować przez dotyk w miejscu bólu, to mogą być objawy pseudoneurologiczne, neurologiczne z powięzi powierzchownej ( to dobrze reaguje na masaż, który Panu nie pomógł ). Tak jak już wcześniej powiedziałem. należy przeprowadzić dokładna diagnostykę. Pozdrawiam

Ze swojej działki podpowiem, że szumy uszne mogą być spowodowane nieprawidłowym ustawieniem odcinka szyjnego lub zaburzeniem przepływu krwi przez tętnice kręgowe. Wskazane byłoby wykonanie badanie USG Dopplera. Jeżeli nie wie Pan co robić z szumami usznymi, warto się też udać do laryngologia. Jeśli zaś chodzi o ból/pieczenie pleców zalecam udanie się do fizjoterapeuty, który po wywiadzie i badaniu fizykalnym powinien ustalić co jest przyczyną problemu. Proszę pamiętać, że jazda na rowerze oraz niektóre ćwiczenia na siłowni mogą jeszcze bardziej obciążać kręgosłup szyjny, dlatego tym bardziej polecam rozszerzenie diagnostyki o badanie fizjoterapeutyczne.