Od dłuższego czasu mam dolegliwości bólowe związane głównie z prawą stroną ciała. Mianowicie intensy

1 odpowiedzi
Od dłuższego czasu mam dolegliwości bólowe związane głównie z prawą stroną ciała. Mianowicie intensywnie boli mnie bark, obojczyk, szyja- mam odczucie promieniowania do ręki z drętwieniem palców ( wypadanie przedmiotów z dłoni) również do nogi i stopy. Ból w biodrze oraz stopie utrudniający chodzenie. Czuję również ciągłe napięcie w okolicach barku i szyi- z promieniowaniem do potylicy.

Odbyłam już kilka konsultacji ortopedycznych.

Pierwsza diagnoza- bez badań- zespół cieśni nadgarstka,
kolejna: zaburzenie korzeni rdzeniowych i splotów nerwowych,

Wykonałam badania: rtg stopy ap +bok/skos- w opisie wszystko ok,
rtg czynnościowe kręgosłupa szyjnego- wszystko ok,
rtg kręgosłupa szyjnego AP + bok- w opisie- zniesiona lordoza szyjna oraz zwężenie przestrzeni międzykręgowej C5.

Czasami ból jest nie do zniesienia. Od miesiąca nie pracuję( Miałam pracę przy komputerze) aby nie obciążać bardziej tych miejsc.
Od kilku dni boli mnie okolica obojczyka, która jest niejako wysunięta- nie mogę dotknąć tej okolicy aby nie bolało. Podczas ziewania drętwieje mi szyja i szczęka. Pojawił się szum w lewym uchu.
Miałam wykonany zabieg kinesiotapingu- nie ulżyło. Zaleceniem lekarza jest fizjoterapia.

Proszę o informację czy powinnam wykonać inne dodatkowe badania, skoro odpoczynek i ćwiczenia nie przynoszą ulgi.
Dolegliwości rozwinęły się najpewniej z powodu nieprawidłowej pozycji podczas pracy przy komputerze. Zdjęcia czynnościowe nie pokazały niestabilności - to dobra informacja. Zdjęcie przeglądowe wykazało dyskopatię i zniesienie lordozy - należy intensywnie rehabilitować kręgosłup i wdrożyć leczenie miorelaksacyjne. W przypadku braku poprawy do rozważenia poszerzenie diagnostyki o MRI.