Od dłuższego czasu mam problemy z pęcherzem i cewką moczową. Czuję pieczenie cewki, a mocz oddaję ba

2 odpowiedzi
Od dłuższego czasu mam problemy z pęcherzem i cewką moczową. Czuję pieczenie cewki, a mocz oddaję bardzo rzadko. Poza tym zauważyłam coraz częstsze infekcje pochwy i jej suchość, mam wrażenie, że jest to zależne od pierwszego problemu. Stosunek stał się bolesny i nieprzyjemny, a przez otarcia oddanie moczu po seksie wiąże się z ogromnym bólem i pieczeniem. Nie wiem o co chodzi. Brałam już Furaginę jednak działa chwilowo, a reszta problemów nie ustępuje. Często pojawiają się upławy, lepkie lub białe i serkowate, również powodujące dyskomfort i nieprzyjemne uczucie. Boli mnie już tam dosłownie wszystko. Nigdy nie miałam takich problemów wcześniej. Proszę o jakiekolwiek wskazówki, czego są to objawy i jak mogę sobie z tym poradzić. Lekarza oczywiście odwiedzę, jednak potrzebuję czegoś na już.
Dzień dobry,

Objawy, które Pani opisuje — pieczenie cewki, suchość pochwy, bolesne stosunki oraz nawracające infekcje pochwy i cewki moczowej — mogą sugerować przewlekłe zapalenie dróg moczowych, ale także infekcje pochwy, np. grzybicze lub bakteryjne. Wzajemne oddziaływanie tych problemów, zwłaszcza dyskomfort po stosunku i serowate upławy, może wskazywać na infekcję grzybiczą pochwy, która nasila dolegliwości.

Leczenie Furaginą może przynosić chwilową ulgę, ale jeśli problem nie ustępuje, potrzebna jest szersza diagnostyka. Zalecam wymaz bakteriologiczny i mykologiczny z pochwy oraz badanie moczu (posiew), aby dokładnie ustalić przyczynę. Suchość pochwy oraz bolesność mogą również wynikać z zaburzeń flory bakteryjnej pochwy, co pogarsza stan cewki moczowej i narządów intymnych.

Proszę również unikać drażniących środków higienicznych oraz stosować łagodne środki nawilżające do okolic intymnych, aby złagodzić suchość. Do czasu wizyty u lekarza, warto także stosować probiotyki ginekologiczne, które pomogą przywrócić równowagę flory pochwy.

Wizyta u ginekologa lub urologa jest konieczna, aby ocenić, czy problem dotyczy infekcji, zaburzeń hormonalnych czy innej przyczyny, i dobrać odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam serdecznie,
dr n. med. Łukasz Blukacz
Sugeruję wizytę: Konsultacja ginekologiczna + badanie usg + wymaz - 380 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam. Wskazana jest wizyta u ginekologa. Należy zrobić udg tv, pobrać cytologię i zrobić posiew wydzieliny z pochwy. Wskazana jest wizyta partnera seksualnego u urologa i u niego wymazy z cewki moczowej i nasienia. Partner powinien myć ręce przed stosunkiem

Eksperci

Krzysztof Derwich

Krzysztof Derwich

Ginekolog, Endokrynolog

Poznań

umów wizytę
Renata Jaczyńska

Renata Jaczyńska

Ginekolog, Perinatolog

Warszawa

umów wizytę
Beata Głowińska-Hajder

Beata Głowińska-Hajder

Ginekolog

Łańcut

Jagoda Basista-Broda

Jagoda Basista-Broda

Ginekolog

Kraków

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 76 pytań dotyczących: konsultacja ginekologiczna
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.