Od dłuższego czasu mam problemy z pęcherzem i cewką moczową. Czuję pieczenie cewki, a mocz oddaję ba

2 odpowiedzi
Od dłuższego czasu mam problemy z pęcherzem i cewką moczową. Czuję pieczenie cewki, a mocz oddaję bardzo rzadko. Poza tym zauważyłam coraz częstsze infekcje pochwy i jej suchość, mam wrażenie, że jest to zależne od pierwszego problemu. Stosunek stał się bolesny i nieprzyjemny, a przez otarcia oddanie moczu po seksie wiąże się z ogromnym bólem i pieczeniem. Nie wiem o co chodzi. Brałam już Furaginę jednak działa chwilowo, a reszta problemów nie ustępuje. Często pojawiają się upławy, lepkie lub białe i serkowate, również powodujące dyskomfort i nieprzyjemne uczucie. Boli mnie już tam dosłownie wszystko. Nigdy nie miałam takich problemów wcześniej. Proszę o jakiekolwiek wskazówki, czego są to objawy i jak mogę sobie z tym poradzić. Lekarza oczywiście odwiedzę, jednak potrzebuję czegoś na już.
Dzień dobry,

Objawy, które Pani opisuje — pieczenie cewki, suchość pochwy, bolesne stosunki oraz nawracające infekcje pochwy i cewki moczowej — mogą sugerować przewlekłe zapalenie dróg moczowych, ale także infekcje pochwy, np. grzybicze lub bakteryjne. Wzajemne oddziaływanie tych problemów, zwłaszcza dyskomfort po stosunku i serowate upławy, może wskazywać na infekcję grzybiczą pochwy, która nasila dolegliwości.

Leczenie Furaginą może przynosić chwilową ulgę, ale jeśli problem nie ustępuje, potrzebna jest szersza diagnostyka. Zalecam wymaz bakteriologiczny i mykologiczny z pochwy oraz badanie moczu (posiew), aby dokładnie ustalić przyczynę. Suchość pochwy oraz bolesność mogą również wynikać z zaburzeń flory bakteryjnej pochwy, co pogarsza stan cewki moczowej i narządów intymnych.

Proszę również unikać drażniących środków higienicznych oraz stosować łagodne środki nawilżające do okolic intymnych, aby złagodzić suchość. Do czasu wizyty u lekarza, warto także stosować probiotyki ginekologiczne, które pomogą przywrócić równowagę flory pochwy.

Wizyta u ginekologa lub urologa jest konieczna, aby ocenić, czy problem dotyczy infekcji, zaburzeń hormonalnych czy innej przyczyny, i dobrać odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam serdecznie,
dr n. med. Łukasz Blukacz
Sugeruję wizytę: Konsultacja ginekologiczna + badanie usg + wymaz - 380 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam. Wskazana jest wizyta u ginekologa. Należy zrobić udg tv, pobrać cytologię i zrobić posiew wydzieliny z pochwy. Wskazana jest wizyta partnera seksualnego u urologa i u niego wymazy z cewki moczowej i nasienia. Partner powinien myć ręce przed stosunkiem