Od dłuższego czasu nie mam na nic siły, ochoty. Rzeczy, które sprawialy mi radość już mnie nie bawią

7 odpowiedzi
Od dłuższego czasu nie mam na nic siły, ochoty. Rzeczy, które sprawialy mi radość już mnie nie bawią. Nie mam chęci rozmawiać z ludźmi, tylko ciągle siedzieć i nic nie robić. Wieczorami przychodzą lęki, których nie potrafię określić. Nie mogę spać, zasypiam na 2,3 godz z wyczerpania. Denerwuję się, boję i jedyne co od jakiegoś czasu przynosi mi ulgę, to wypicie wina i patrzenie w tv, żeby nie myśleć. Do jakiego lekarza, z jakiej specjalizacji najlepiej się zgłosić, bo już nie mam siły sama ze sobą i z alkoholem.
Dzień dobry. Proszę zgłosić się do psychoterapeuty uzależnień. Specjalista przeprowadzi diagnozę uzależnienia, wywiad i zaproponuje leczenie jeśli będzie potrzebne. Alkohol , którego spożycie daje uczucie ulgi i reguluje emocje jest depresantem. Proszę nie zwlekać z konsultacją. Pani niepokój jest wystarczający aby zadbać o diagnozę. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam. Anna Wiecka.

Dzień dobry, nie tylko terapeuta uzależnień pracuje z nadużywaniem alkoholu. Kompleksową pomoc uzyska Pani u psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego - potrafimy zaopiekować się i zaproponować pomoc we wszystkich wskazanych przez Panią problemach. Serdecznie zapraszam :)
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 220 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
To zależy od tego jaki efekt chciałaby Pani osiągnąć,
- jeśli zależy Pani na poprawie samopoczucia, zmniejszeniu lęków, czy regulacji snu to być może farmakoterapia będzie pomocna - wtedy należy się zgłosić do lekarza psychiatry.
- jeżeli zależy Pani na przyjżeniu się tematowi alkoholu to pomocny będzie Terapeuta uzależnień lub psychoterapeuta, pracujący z tematem uzależnień.
- jeśli chciałaby Pani całościowo przyjżeć się wszystkim objawom to polecam psychoterapeutę. W zależności od wybranego nurtu terapeutycznego, będzie to inny typ rozmowy.
Dzień dobry, problemy, które Pani przedstawiła wskazują na trudności którym trudno Pani samej sprostać. Fachowa pomoc może okazać się dla Pani korzystnym wsparciem, które zapoczątkuje wprowadzenie w życie pozytywnych zmian. Pozdrawiam.
Przede wszystkim chciałabym Ci powiedzieć, że to, co opisujesz, jest bardzo trudne i wymaga dużej odwagi, by o tym mówić. Wyraźnie widzę, że zmagasz się z wieloma wyczerpującymi emocjami,a także odczuwasz frustrację związaną z używaniem alkoholu jako formy ulgi. To są sygnały, że warto zwrócić się o pomoc, ponieważ nie musisz przez to przechodzić sama.

Na początku warto rozważyć kontakt z psychoterapeutą, który pomoże Ci lepiej zrozumieć, co dzieje się z Twoimi emocjami i myślami. Objawy, które opisujesz, mogą sugerować, że zmagasz się z czymś więcej niż chwilowym spadkiem nastroju — to mogą być objawy depresji, zaburzeń lękowych lub innego rodzaju trudności psychicznych. Psychoterapia pozwoliłaby Ci odkryć głębsze źródła Twoich problemów oraz pracować nad znalezieniem zdrowszych sposobów radzenia sobie z lękami i emocjami.

Drugim krokiem może być wizyta u psychiatry. Psychiatra jest specjalistą, który może postawić diagnozę i w razie potrzeby zaproponować leczenie farmakologiczne. Czasami wsparcie farmakologiczne bywa niezbędne, by złagodzić objawy takie jak bezsenność, lęk czy głęboki smutek, i pomóc Ci zyskać siły na dalszą pracę nad sobą w terapii.

Jeśli alkohol staje się dla Ciebie formą ucieczki, warto to również omówić w terapii. Terapeuta pomoże Ci zrozumieć, jakie potrzeby starasz się za jego pomocą zaspokoić, i pokaże inne, bardziej konstruktywne sposoby na radzenie sobie z trudnymi emocjami.

Najważniejsze jest to, że zwrócenie się po pomoc to bardzo dobry krok. Możesz odzyskać kontrolę nad swoim życiem i poczuć się lepiej. Nie jesteś sama w tym, co przeżywasz, i istnieją ludzie, którzy mogą Ci pomóc wyjść z tego miejsca, w którym teraz się znajdujesz.
Dzień dobry,
Dziękuję, że podzieliła się Pani swoimi odczuciami. Bardzo ważne jest, że szuka Pani pomocy – to pierwszy krok w kierunku lepszego samopoczucia.Na początek, najlepiej zgłosić się do lekarza psychiatry. Psychiatra pomoże zdiagnozować sytuację, oceni objawy i zaproponuje odpowiednie leczenie – czy to farmakologiczne, psychoterapeutyczne, czy połączenie obu.
Dodatkowo, pomocna może być rozmowa z psychoterapeutą. Współpraca z terapeutą pomoże zrozumieć, skąd biorą się trudności, i nauczyć się, jak radzić sobie z nimi w zdrowy sposób.

Alkohol, mimo że chwilowo przynosi ulgę, może nasilać problemy i pogłębiać zarówno stany lękowe, jak i problemy ze snem. Dlatego ważne jest, aby jak najszybciej uzyskać wsparcie specjalisty. Powodzenia i pozdrawiam.
Dzień dobry,
ma Pani objawy depresyjno-lękowe. Na tym etapie butelka wina pomaga na chwilę, ale to sposób na doraźne rozluźnienie, które przy dalszym stosowaniu, może doprowadzić do uzależnienia. Alkohol sam w sobie jest depresantem. Oznacza to, że w momencie, kiedy działa, wywołuje rozluźnienie, ale jest to toksyna. Metabolizawonie alkoholu w organizmie wiąże się z odczuwaniem objawów takich, jak: ból głowy, pragnienie, światłowstręt, nadwrażliwość na hałas, nudności, biegunka, brak łaknienia lub nadmierne łaknienie, dreszcze, problemy z koncentracją, drażliwość, lęki. Czyli po chwilowej uldze, nasila objawy depresyjno-lękowe.
Proszę zgłosić się do psychiatry. Tylko leki na receptę, przepisane przez lekarza psychiatrę skutecznie Pani pomogą. Proszę nie tracić czasu na leki bez recepty, nie pomogą. Jeśli odpowiada Pani wizyta online lub jest Pani z Warszawy, zapraszamy do naszych lekarzy psychiatrów. Z pewnością zaangażują się, aby Pani pomóc.
Życzę wszystkiego dobrego!