Od dłuższego czasu zauważyłem , ze podczas sytuacji stresowych zaczynaja mi się trząść ręce i mam sz

2 odpowiedzi
Od dłuższego czasu zauważyłem , ze podczas sytuacji stresowych zaczynaja mi się trząść ręce i mam szybki oddech niekiedy nawet całe ciało i się jąkam . Tylko dziwne jest to , ze jak się kłóce z kimś z rodziny znajomym czy osoba , która dobrze znam jestem spokojny i nie wpływa to na mnie praktycznie w żadnym stopniu , ale np jeśli jest to osoba obca to wtedy pojawiają się te objawy . Sytuacja ma miejsce gdy komuś zwrócę uwagę np w sklepie czy w korku bo dużo jeżdżę samochodem . Dziwne jest to , ze potrafię wysiąść z samochodu mam odwagę na wszczęcie wymiany zdań , ale kiedy to się zaczyna odrazu mam wraznie ze stres i jakiś niepokój przejmuje nademna kontrole . Mam myśli ze zaraz dojdzie do bójki bądź innych nieprzyjemnych sytuacji . Proszę o odpowiedz i pomoc co w tym przypadku mogę zrobić i czy da się ze tak powiem moja pewność siebie i odwagę podczas procesu kłótni poprawić .
Myślę, że warto w tej sytuacji rozważyć wizytę u psychologa/psychoterapeuty, aby omówić szerzej trudności, które Pan napotyka i skąd one się wzięły. Jeśli pochyli się Pan nad tematem i podejmie próbę rozpracowania mechanizmu jego działania, istnieje duże prawdopodobieństwo, że mając tą świadomość będzie Panu prościej np. formułować argumenty podczas dyskusji, opanować emocje. Istnieją techniki np. oddechowe, które mogą Panu pomóc opanować doznania z ciała.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Opisuje Pan w jaki sposób wchodzi w sytuacje ryzykowne i niebezpieczne. Mimo wyraźnych reakcji organizmu, ostrzegających Pana przed zagrożeniem, Pan chciałby być bardziej odważny i pewny siebie, czyli, jak rozumiem, jeszcze bardziej angażować się w sytuacje ryzykowne. Po co? Jaka potrzeba za tym stoi?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.