Od dłuższego czasu zmagam się z porannym osłabieniem, uczuciem gorąca i wilgotnej skóry. Towarzyszy

3 odpowiedzi
Od dłuższego czasu zmagam się z porannym osłabieniem, uczuciem gorąca i wilgotnej skóry. Towarzyszy temu obniżona temperatura ciała (nawet 34,5°C). Zgodnie z zaleceniem lekarza rodzinnego przeprowadzono u mnie badanie krzywej cukrzycowej, które wykluczyło cukrzycę. Badanie TSH również nie wykazało żadnych odchyleń. Dodam, że jestem osobą aktywną zawodowo, powyżej opisane zaburzenia stanowią dla mnie poważny dyskomfort. Uprzejmie proszę o przypuszczenie czym może być spowodowany mój obecny stan oraz jakie są dalsze zalecenia zmierzające do poprawy funkcjonalności mojego organizmu. Dodam, że jestem kobietą w wieku 48lat
Witam, opisane przez Panią dolegliwości są wynikiem osłabienia całego organizmu. Prawdopodobnie jest Pani poddana wpływowi stresu, zbyt małej ilości wypoczynku i/lub nieregularnych posiłków. To są czynniki, które mogły wpłynąć na kondycje Pani organizmu, jednak szczegółowej analizy można dokonać dopiero w gabinecie na podstawie badania pulsu, języka i szeregu szczegółowych pytań. W Pani wieku najczęstszą przyczyna tych dolegliwości jest osłabienie nerek ( wg. medycyny chińskiej , często badania zachodnie nie wykazują żadnych nieprawidłowości). Wzmacnia się wówczas nerki i cały organizm za pomocą akupunktury i ziół, a opisane dolegliwości mijają.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, przyczyn tego stanu moze być kilka. Nie mniej jednak należy zwrócić uwagę na tryb pracy i styl życia - czy są stresujące? Dodatkowo czy przechodzi Pani menopauzę? Moze warto skonsultować się z ginekologiem/endokrynologiem? Ponadto takie objawy mogą pomóc w diagnozie wg medycyny chińskiej, a następnie dobrać terapię (akupunktura).
Dzień dobry,
Prawdopodobnie Pani układ autonomiczny szaleje być może ze stresu, z przemęczenia... Z pewnością trzeba na nim popracować, wyciszyć nadnercza i zobaczyć co się zmieni.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.