Od dłuższego czasu żyję w trudnym związku, mój parter ma poważne problemy psychiatryczne co wpływa r

4 odpowiedzi
Od dłuższego czasu żyję w trudnym związku, mój parter ma poważne problemy psychiatryczne co wpływa również na mnie ostatnio się dowiedziałam ,że okłamywał mnie przez rok i już nie wiem czy mu ufać. Mam też problemy rodzinne nie okazuję tego ale również bardzo na mnie to wpływa. Mam problemy z zasypianiem, często dopada mnie zmęczenie, brak humory nawet bez przyczyny mam ochotę płakać. Często załamuję się tym jak wygląda moje życie. Samo okaleczałam się. Miałam myśli samobójcze ale na tym tylko zawsze się kończyło, ponieważ było to chwilowe. Czy powinnam się udać na wizytę do psychologa ?
Tak. Problemy, które Pani opisuje mogą mieć podłoże psychologiczne. Polecam wizytę u specjalisty - psychologa lub psychotraumatologa.

Kłopoty z jakimi Pani zmaga się wymagają konsultacji psychologa lub psychoterapeuty. Rozmowa zawsze pomaga, nazwanie problemu to początek leczenia a tym samym prawy życia .
Dzień dobry,
Rozumiem, że sytuacja w jakiej się Pani znalazła jest trudna i emocjonalnie obciążająca. Ważne jest, że dostrzega Pani problemy z partnerem czy też z rodziną i potrafi połączyć to Pani ze swoim stanem emocjonalnym. Takie dostrzeżenie i nazwanie swoich trudności faktycznie może być pierwszym krokiem do zmiany.
Dbanie o swoje zdrowie psychiczne jest kluczowe. W związku z opisywanymi przez Panią objawami i kontekstem sytuacyjnym, bardzo pomocne może okazać się skorzystanie z pomocy psychologa czy terapeuty. Spotkania z psychologiem mogą pozwolić Pani lepiej zrozumieć, przepracować, znaleźć sposoby na lepsze radzenie sobie i poprawę samopoczucię. Ważne jest aby nie ignorować swoich uczuć i szukać pomocy, kiedy jest ona potrzebna.
Życzę dużo siły i pozdrawiam serdecznie!
Karolina Etmańska
Szanowna Pani, jak najbardziej wizyta u psychologa jest wskazana na podstawie tego co Pani pisze. Zawsze warto jest zaopiekować się sobą, a szczególnie jest to wskazane, kiedy jest nam ciężko, a stan trwa tak długo, że nie mamy już pewności czy tak powinno być czy też nie. Być może warto sprawdzić czy może być inaczej.
Serdecznie Pozdrawiam,
Anita Kubacka
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.