Od dwóch lat borykam się z objawami natury neurologicznej o zmieniających objawach i się o

1 odpowiedzi
Od dwóch lat borykam się z objawami natury neurologicznej o zmieniających objawach i się okresach, osłabienie, brak koncentracji, zawroty głowy. Bywające drżenie mięśni. Okresy czasem tydzień na pół roku czasem 2 dni czasem 2 tygodnie na 3 miesjące. Pomiędzy przerwy bez objawów. Oceniam że mogłem mieć ugryzienie ok 2.5 roku temu. Neurolog po badaniach nie znalazł po swojej stronie żadnych problemów. Badania Morfologii są dobre, minerały w normie, badanie EEG, rezonans głowy także.

Poniżej wyniki:
ELISA
IgG 21,9 RU/ml
IgM 5,6 RU/ml

western-blot
IgG VIsE B. afzelii 0
IgG VIsE B. burgdorferi 0
IgG VIsE B. garinii 0
IgG Lipid B afzelii 0
IgG Lipid B burgdorferi 0
IgG p83 B burgdorferi 0
IgG p41 B. afzelii 121 - pozytywny
IgG p39 B. afzelii 0
IgG OspC-adv B afzelii, B. burgdorferi, B. garinii 41 - pozytywny
IgG p58 B burgdorferi 0
IgG p21 B burgdorferi 0
IgG p20 B burgdorferi 0
IgG p19 B burgdorferi 0
IgG p18 B burgdorferi 0
Interpretacja IgG - negatywny

IgM VIsE B. burgdorferi 0
IgM p41 B. afzelii 17 - graniczne
IgM p39 B burgdorferi 0
IgM OspC-adv afzelii 0
IgM OspC-adv burgdorferi 0
IgM OspC-adv garinii 0
IgM OspC-adv spielmanii 0
Interpretacja IgM negatywny

Pozdrawiam
Dzień dobry,
Rozumiem, że jesteś zaniepokojony swoimi objawami i poszukujesz odpowiedzi. Wygląda na to, że wyniki badania Western Blot, które podałeś, sugerują obecność przeciwciał IgG przeciwko niektórym białkom Borrelia burgdorferi, patogenu odpowiedzialnego za chorobę z Lyme. Badanie Western Blot jest często stosowane do potwierdzenia wyników testu ELISA, który jest pierwotnym testem przesiewowym na boreliozę.
Jednak wyniki twojego testu ELISA IgG i IgM są poniżej granic, co sugeruje, że nie masz obecnie aktywnej infekcji. Mimo to, obecność przeciwciał IgG może wskazywać, że byłeś narażony na B. burgdorferi w przeszłości.
To, że twoje objawy neurologiczne są przerywane, a badania neurologiczne, EEG i rezonans magnetyczny nie wykazały żadnych problemów, jest dość zagadkowe. Objawy te mogą mieć wiele przyczyn, zarówno neurologicznych, jak i nie-neurologicznych, dlatego ważne jest kontynuowanie badań diagnostycznych pod kierunkiem lekarza.
Jeśli obawiasz się, że twoje objawy mogą być związane z chorobą z Lyme, warto zwrócić się do lekarza specjalizującego się w tej chorobie lub chorobach zakaźnych, aby omówić te wyniki i objawy. Mogą zasugerować dodatkowe testy lub terapie.