Od dzieciństwa borykam się z problemem nawracającej opryszczki wargowej. Przez dłuższy czas pod okie

2 odpowiedzi
Od dzieciństwa borykam się z problemem nawracającej opryszczki wargowej. Przez dłuższy czas pod okiem lekarza stosowałam leczenie Heviranem 800 w tabletkach. Dodatkowo mój partner również ma wirusa opryszczki wargowej często powracający. Za każdym razem kiedy się spotykamy po upływie kilku dni zarówno ja jak i partner mamy nawrót opryszczki. Dlaczego się tak dzieje? Czy nawzajem aktywujemy sobie tego wirusa? Jeśli tak, to jak można temu zapobiec?
dzień dobry. Nie ma w tym nic tajemniczego. Po prostu obydwaj jesteście żle leczeni.
Heviran 800 brzmi nieżle. Ale cały szkopuł to czas leczenia . Zazwyczaj wszyscy zlecają 1-2 tygodnie i koniec leczenia. Prawidłowe leczenie może trwać nawet 6 miesięcy jednym ciągiem.
jeżeli po terapii 2-3-6 tygodniowej jest nawrót do pół roku tzn. ,że leczenie było za słabe, czytaj za krótkie.
Tabletki służą do utrzymania tego schorzenia w ryzach ,a nie trwałego wyleczenia. Natomiast jeżeli nawroty są 1 x co kilka lat tzn., że jesteśmy prawidłowo leczeni . Z poważaniem dr Piotr Mazur .Kraków. Wadowice.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Szanowna Pani,

Jeśli nawroty opryszczki zdarzają się częściej niż 4x/rok, pow wyleczeniu epizodu konieczne byłoby dłuższe leczenie profilaktyczne (6-12miesięcy w dawce 2x400mg), które zmniejszy częstość tych nawrotów. Opryszczka jest wirusem, który w formie uśpionej utrzymuje się w zwojach nerwów czuciowych (stąd ta sama lokalizacja) i nie da się go w pełni wyeliminować.

Czynnikami powodującymi nawroty może być stres/emocje, alkohol, obniżenie odporności/infekcja, nagła ekspozycja na słońce (wakacje nad wodą/góry).

Z wyrazami szacunku,
dr n. med. Paweł Pietkiewicz, FEBDV

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.