Od jakiegoś czasu czuję, że straciłam kontrolę nad swoim życiem. Muszę zmuszać się do chodzenia do p
3
odpowiedzi
Od jakiegoś czasu czuję, że straciłam kontrolę nad swoim życiem. Muszę zmuszać się do chodzenia do pracy. Robię tylko to już naprawdę muszę zrobić. Co mogę odwlekam, to czego nie powinnam też. Często robię rzeczy na ostatnią chwilę lub po czasie, dopiero jak jestem do tego zmuszona. Boję się niezapowiedzianej wizyty, bo w domu mam bałagan, za który nie mogę się zabrać. Ludzie wokół mnie drażnią, nie chce mi się z nimi rozmawiać. Podobno nie potrafię wyrażać ani radości, ani złości, tak jakbym wogole nie odczuwalna tych emocji. Gdy mam wolne, nie chce mi się wyjść nawet do najbliższego sklepu. Co mogę zamawiam przez internet, nawet jedzenie. Najchetniej nie wychodziłabym z domu, tylko oglądała filmy, seriale i grała w gry. To zwykłe lenistwo, czy objaw choroby i do jakiego specjalisty powinnam się udać?
Witam,
zachęcam aby udała się Pani do psychologa na konsultację. Specjalista po rozeznaniu się w Pani sytuacji życiowej oraz trudnościach zaproponuje odpowiednie kroki.
Pozdrawiam
zachęcam aby udała się Pani do psychologa na konsultację. Specjalista po rozeznaniu się w Pani sytuacji życiowej oraz trudnościach zaproponuje odpowiednie kroki.
Pozdrawiam
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, może faktycznie dobrze by było spotkać się z psychologiem? Z drugiej strony potrzeba relaksu i wypoczynku jest tak samo ważna, jak potrzeba rozwoju i aktywności. Emocje Pani nazywa, a to najważniejsze. Nie zawsze należy je wyrażać. Oraz może to nie lenistwo, a nuda? Pozdrawiam serdecznie.
Czytając opis Pani przeżyć i sytuacji, w której Pani się znajduje, nie wydaje mi się, aby to było zwykłe lenistwo. Zwróciłam uwagę na utratę zdolności do przeżywania zarówno radości, jak i smutku - fachowym językiem to anhedonia. Doświadcza Pani utraty kontroli nad życiem, globalnego braku motywacji, wycofuje się Pani z życia zawodowego i towarzyskiego. Są to objawy, których nie należy lekceważyć zwłaszcza, jeżeli trwają już długo, np. ponad pół roku. Warto rozważyć wizytę u psychiatry w celu wykluczenia lub potwierdzenia depresji, następnie podjąć stosowne leczenie - farmako- i/lub psychoterapię.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.