od Jakiegoś czasu mam wrażenie ze depresja mi powróciła, jak to rozpoznać ?

5 odpowiedzi
od Jakiegoś czasu mam wrażenie ze depresja mi powróciła, jak to rozpoznać ?
Dzień dobry. Warto udać się na konsultacje do psychoterapeuty/psychiatry. Można również samemu przyjrzeć się objawą jakie u Pani/Pana występują i porównać z objawami depresyjnymi. Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się w tej sytuacji skorzystanie z wizyty u psychologa, psychoterapeuty lub psychiatry - dobrze, żeby diagnozę postawił profesjonalista. Czy poprzedni epizod depresji był leczony? W takim razie warto skontaktować się z lekarzem lub terapeutą, który wówczas leczył objawy. Pozdrawiam serdecznie.
Depresję należy brać pod uwagę, gdy stan gorszego samopoczucia utrzymuje się co najmniej dwa tygodnie, jednak gdy objawy mają duże nasilenie i pogorszenie postępuje w szybkim tempie, okres ten może być krótszy. Symptomy to m.in. obniżenie nastroju, zobojętnienie, utrata radości przeżywania, zniechęcenie, utrata zainteresowań, szybkie męczenie się, zmniejszony poziom energii i aktywności, kłopoty z koncentracją, z podejmowaniem decyzji, obniżona samoocena, negatywny obraz siebie, świata i przyszłości, poczucie winy, lęk i przykre myśli, zaburzenia snu, popędu seksualnego, apetytu, myśli i zamiary samobójcze. Z klinicznego punktu widzenia podstawowe objawy depresji to zaburzenia nastroju, zaburzenia napędu i zaburzenia rytmów biologicznych. Jeśli Pani stan niepokoi Panią, warto skontaktować się ze specjalistą, który oceni Pani stan i dobierze profesjonalne metody pomocy.
Dzień dobry! Następujące objawy, utrzymujące się od conajmniej dwóch tygodni, mogą wskazywać na epizod depresji: obniżony nastrój, utrata zdolności do odczuwania przyjemności, zmiany apetytu i wagi ciała, problemy ze snem, zmiany w poziomie aktywności, zmęczenie, poczucie braku własnej wartości lub nieadekwatne poczucie winy, trudności z koncentracją, nawaracające myśli o śmierci lub samobójstwie. Jeśli zauważa Pan/Pani u siebie wyżej wymienione objawy, warto udać się do specjalisty, np. lekarza psychiatry albo psychoterapeuty, żeby ustalić diagnozę i odpowiedni plan leczenia. Znalezienie profesjonalnej pomocy może być pierwszym krokiem do poprawy własnego zdrowia i samopoczucia. Serdecznie pozdrawiam, Wojciech Ilski.
Dzień dobry.

Sformułowanie pytania wskazuje na to ze nie jest to pierwszy kryzys. Jeśli poprzedni stan został zdiagnozowany jako depresja, jest wysoce prawdopodobne, ze i teraz ma to miejsce.

Wobec powyższego, warto udać sie do psychiatry, który będzie mógł postawić diagnozę i ewentualnie zapisać leki.

Warto tez udać sie na psychoterapie i odnaleźć źródło tego stanu.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.