Od jakiegoś miesiąca mam wrażenie że coś mi dolega . Odnoszę wrażenie jakbym miała zemdleć choć nigd

2 odpowiedzi
Od jakiegoś miesiąca mam wrażenie że coś mi dolega . Odnoszę wrażenie jakbym miała zemdleć choć nigdy do tego nie doszło . Mam strach przed pójściem do np. Kościoła , boję się samemu iść na cmentarz, zostać w domu czy jechać samochodem. Nigdy nie miałam z takimi rzeczami żadnego problemu . W dodatku odczuwam bóle w klatce, mocniej bije mi serce i boję się że zaraz coś mi się stanie . Cały czas zamartwiam się o swoje zdrowie . Co z tym zrobić i gdzie się udać?
Dzień dobry! Pani trudności wyglądają na zaburzenia lękowe, których nasilenie wpływa w sposób znaczący na Pani codzienne funkcjonowanie. Proponuję udanie się do psychiatry oraz psychoterapeuty. Na wizytach będzie mogła Pani szerzej opowiedzieć o swoich trudnościach, otrzyma Pani wstępną diagnozę oraz plan leczenia. Pani objawy i ich nasilenie sugerują, że zdecydowanie należy skorzystać z pomocy specjalistów.

Opisane przez Ciebie objawy, takie jak uczucie zemdlęcia, strach przed pewnymi sytuacjami, bóle w klatce piersiowej, przyspieszone bicie serca i niepokój o zdrowie, mogą wskazywać na występowanie problemów związanych z lękiem i stresem. Jest to dość powszechne i może mieć różne przyczyny, takie jak zaburzenia lękowe, ataki paniki czy depresja.

W przypadku dolegliwości psychicznych, ważne jest skonsultowanie się z profesjonalistą, który może dokładnie ocenić sytuację i zaproponować odpowiednie formy pomocy. Oto kilka kroków, które możesz podjąć:

Konsultacja lekarska: Skonsultuj się z lekarzem, aby wykluczyć ewentualne przyczyny fizyczne objawów. Bóle w klatce piersiowej i przyspieszone bicie serca mogą być również związane z innymi problemami zdrowotnymi, które wymagają oceny medycznej.

Wizyta u psychoterapeuty: Jeśli lekarz nie stwierdzi żadnych problemów zdrowotnych, skonsultuj się z psychoterapeutą. Specjalista ten może pomóc zidentyfikować przyczyny Twoich obaw, nauczyć technik radzenia sobie ze stresem i lękiem oraz wspierać Cię w procesie samopoznania.

Wsparcie społeczne: Porozmawiaj o swoich uczuciach z bliskimi przyjaciółmi lub rodziną. Czasami otwarta rozmowa z zaufanymi osobami może pomóc w zrozumieniu i radzeniu sobie z trudnościami.

Zmiana stylu życia: Dbaj o zdrowy styl życia, obejmujący regularną aktywność fizyczną, zdrową dietę, odpowiednią ilość snu i unikanie substancji, takich jak alkohol i nikotyna, które mogą wpływać na zdrowie psychiczne.

Warto podkreślić, że samoocena nie zastępuje profesjonalnej opinii lekarza czy psychoterapeuty. Im szybciej podejmiesz działania w kierunku uzyskania pomocy, tym skuteczniejsza może być interwencja. Jeśli czujesz, że sytuacja jest pilna, nie wahaj się skorzystać z pomocy specjalistów lub udać się do najbliższego szpitala.

Pamiętaj, że jesteś niezwykle ważna, a podjęcie kroków w kierunku uzyskania pomocy może znacząco poprawić Twoje samopoczucie i jakość życia.