Od już kilkunastu miesięcy bolą mnie w tylnej części uda. Ból jest jakby piekący, mocno dokuczający,

2 odpowiedzi
Od już kilkunastu miesięcy bolą mnie w tylnej części uda. Ból jest jakby piekący, mocno dokuczający, ciężar ciała jakby ugniatał mięśnie - nie jestem w stanie skupić się na pracy a tylko myślę o mojej przypadłości. dolegliwość głównie jest gdy siedzę, dlatego w tej chwili więcej stoję, klęczę niż siedzę w pracy a mam pracę przy komputerze. Chodziłem blisko rok na zajęcia do fizjoterapeutki, która kazała mi rozciągać w różny sposób mięśnie nóg, ale to niewiele pomagało - może wcale. Zmieniłem fizjoterapeutę i ten stwierdził, że dokucza mi zespół mięśnia gruszkowatego, zalecił ćwiczenia, wygrzewania "pośladków", rozciąganie, ale i to nie pomaga. Mam dyskopatię i przedstawiłem do diagnozy rezonans odcinka lędźwiowego kręgosłupa, ale wg terapeutów nie tu leży przyczyna.
Gdzie mogę się udać, jakie badania wykonać by zdiagnozować gdzie leży problem ? Z przypadłością tą nie da się normalnie na co dzień funkcjonować. Proszę o podpowiedź.
Dzień Dobry, można spróbować udać się na konsultację do innego fizjoterapeuty aby poznać szerszą opinie (fizjoterapeuci pracują różnymi metodami, stąd czasami ich diagnozy nie zawsze są w 100% zbieżne) lub do osteopaty, który dokona głębszej analizy postawy ciała oraz potencjalnej przyczyny problemu. Jeżeli któregokolwiek z specjalistów zaniepokoją Pana, powinien zlecić badanie drożności naczyń krwionośnych w obrębie ud/bioder, aby wykluczyć ewentualne schorzenia naczyniowe. Pozdrawiam Serdecznie!

Dzień dobry, być może przyczyna problemu znajduje się w odcinku lędźwiowym kręgosłupa i należałoby dokonać dokładniejszej diagnostyki lub wykonać badanie na drożność naczyniową kończyn dolnych. Pozdrawiam