Od kiedy urodziłam syna stałam się bardziej nerwowa szybko się denerwuje z byle jakiej blachostki cz

2 odpowiedzi
Od kiedy urodziłam syna stałam się bardziej nerwowa szybko się denerwuje z byle jakiej blachostki często kloce się z partnerem najwięcej on obrywa można powiedzieć biorę to jak bym się nad nim psychicznie znecala przez moje zachowanie przez nerwy jestem w stanie rzucić tym co mam pod ręką trzaskac drzwiami ignorowanie ludzi nawet swojego syna gdzie niczemu nie jest winny którzy są w okol mnie nie umiem nad tym zapanować tylko bardziej się nasilaja moje nerwy a jak się trochę uspokoje moja osoba mnie blokuje żeby podejść i przeprosić albo co kolwiek powiedzieć. Nie wiem co robić jak usprawiedliwic moja osobę tym co robię brakuje mi wytłumaczenia
Dzień dobry!
Rozumiem, że jest to bardzo trudna dla Pani sytuacja. Niestety podała Pani za mało informacji, by jednoznacznie stwierdzić skąd problem z nerwowością. Czy dawno Pani urodziła syna? Czy stwierdzona była depresja poporodowa? Czy impulsywność była problemem od dawna, czy teraz się nasiliła? Czy są jakieś czynniki wywołujące takie zachowanie? W Pani sytuacji potrzebny jest pogłębiony wywiad psychologiczny i odpowiednia diagnoza. Zapraszam serdecznie na spotkanie.
Sugeruję wizytę: Psychoedukacja - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Rozumiem, że odczuwasz trudności z kontrolowaniem swoich emocji i zauważasz, że wpływają one negatywnie na twoje relacje z bliskimi. Ważne jest, abyś podjęła kroki w celu zrozumienia i zarządzania swoimi emocjami. Oto kilka sugestii:

Zacznij od zrozumienia źródeł stresu: Zastanów się, co może być głównym źródłem twojego stresu i frustracji. Czasami problemy z kontrolą emocji wynikają z nieadresowanych kwestii życiowych.

Wprowadź techniki relaksacyjne: Ćwiczenia relaksacyjne, takie jak głębokie oddychanie, medytacja czy joga, mogą pomóc w zredukowaniu poziomu stresu. Regularna praktyka może przyczynić się do poprawy samopoczucia psychicznego.

Znajdź wsparcie: Rozmawiaj z bliskimi, przyjaciółmi lub rozważ poszukiwanie pomocy specjalisty, takiego jak psycholog czy terapeuta. Dzielenie się swoimi uczuciami z kimś może pomóc w zrozumieniu problemów.