Od kilku lat mam problem z zaburzeniami lękowymi. Zaczęło się 3 lata temu. Chodziłam jeszcze do szko

2 odpowiedzi
Od kilku lat mam problem z zaburzeniami lękowymi. Zaczęło się 3 lata temu. Chodziłam jeszcze do szkoły i przez cały czas towarzyszył mi stres. Rozmawiałam z kimś i głowa samoistnie przekrecila mi się na bok. Na początku myślałam że to nic takiego że jestem tylko zestresowana I zmeczona I to przez to. Jednak coraz częściej się to pojawiało. I potęgowało lęk i stres. Na ten moment nie przekreca i nie drży mi głowa ale stres i lęk pozostał. Zostal strach przed drżeniem glowy i szyi i gdy z kimś rozmawiam zawsze pojawia się myśl że zacznie mi drżeć głowa. Przez to boję się rozmawiać z kim i patrzeć mu w oczy strasznie się wtedy pesze, w głowie mi się kręci czuje ciagniecie miesni twarzy szczególnie mieści kącików ust. Do tego kontroluje moje patrzenie gesty mimike i nie skupiam się na rozmowie. Strasznie obniżyła się moja ocena. I myślę że nigdy sobie z tym nie poradzę. Mam już dość meczenia się. Proszę o pomoc. Co to może być i czy da się to wyleczyć? Z góry dziękuję bardzo za odpowiedź.
Witam Panią. Podobne trudności można leczyć lub je zredukować, jednakże każdy przypadek jest inny, szczególny, trzeba określić najpierw, co u się dzieje u Pani. Opisane przez Panią objawy mogą mieć podłoże lękowe, tak jak Pani to sama nazwała. Aby to stwierdzić warto podjąć się diagnozy, sugerowałabym poza konsultacją u psychologa, udać się także do lekarza psychiatry oraz neurologa, oni także mogą pokierować dalej, gdyby uznali że potrzebny będzie inny specjalista z dziedziny medycyny lub psychoterapia. Ponieważ doświadcza Pani stresu i lęków, dlatego też niezależnie od przyczyn drżenia głowy konsultacja psychologiczna powinna być dla Pani pomocna. Życzę powodzenia, Aleksandra Kołakowska

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, opisywane przez Panią trudności wskazują na potrzebę trochę szerszej diagnostyki- psychiatra, neurolog, psycholog- psychoterapeuta. Dzięki niej uzyska Pani pełny obraz sytuacji i będzie możliwe określenie właściwych oddziaływań- np. połączenie leczenia farmaceutycznego z psychoterapią. Psychoterapeuta pomoże Pani połączyć objawy somatyczne z myślami, uczuciami i historią Pani życia. W ten sposób będzie Pani lepiej rozumieć siebie, także to, co się dzieje z Pani ciałem i zyska Pani większe poczucie wpływu na siebie i swoje życie. Pozdrawiam i życzę powodzenia, Aleksandra Wincz.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.