Od kilku miesięcy cierpię na bóle prawego barku. Nie postawiono mi żadnej diagnozy, aż do 5 stycznia

4 odpowiedzi
Od kilku miesięcy cierpię na bóle prawego barku. Nie postawiono mi żadnej diagnozy, aż do 5 stycznia b.r., kiedy udałam się do ortopedy, który postanowił podać mi blokadę w ten bark. Stwierdził zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe i podał 2 ampułki Diprophos oraz środek znieczulający. Kilka dni później z ostrym bólem wylądowałam na SORze, tam podano domięśniowo zastrzyki przeciwbólowe i stwierdzono przewlekłe zapalenie kaletki oraz zespół bolesnego barku. Zalecono przyjmowanie 2x dziennie Aulin oraz Padolten. Od tamtej pory pojawił się duży obrzęk na całym barku oraz na przedramieniu aż do łokcia. Łokieć i bark są zablokowane, nie mogę nimi ruszać. Kilka razy dziennie pojawia się silny ból. Inny ortopeda, do którego się udałam z niepokojącymi bólami stwierdził, że od łopatki aż do łokcia utworzył się duży krwiak. Zalecił okłady z altacetu i smarowanie miejscowe Liotonem. Jeśli w przeciągu kilku dni obrzęk nie zniknie, trzeba będzie usuwać go operacyjnie.
Czy nie ma innego wyjścia? Co mogło spowodować utworzenie się takiego krwiaka?
Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam
Krwiak może być wynikiem urazu i uszkodzenia tkanek miękkich lub skutkiem iniekcji w okolicę stawu ramienno-łopatkowego.Warto wykonać Rtg by wykluczyć złamanie oraz usg do oceny rozległości krwiaka, który z reguły wchłania się sam . Niemniej jednak warto podać antybiotyk by zapobiec infekcji ww. okolicy .

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Nie potrafię udzielić odpowiedzi na pytanie bez badania. Zapraszam na konsultację.

Piotr Staszczuk
Obie postawione diagnozy uzupełniają się. Zapalenie kaletki podbarkowej powoduje stenozę podbarkową, a ona jest przyczyną dolegliwości i dysfunkcji stawu. Przyczyną krwiaka jest prawdopodobnie perforacja naczynia podczas podawania iniekcji w okolicę podbarkową. Miejscowe stosowanie heparyny (LIoton 1000) powinno pomóc - krwiak stopniowo powinien się wchłaniać. Może pod wpływem siły ciążenia przemieszczać się wzdłuż przedramienia do ręki. Jeśli obwody barku i ramienia nie narastają należy cierpliwie oczekiwać poprawy. Przy ich narastaniu - rzeczywiście należy myśleć o ewakuacji krwiaka, a jeśli uszkodzeniu uległo duże naczynie (splot naczyniowy) - również o jego plastyce.
Szanowna Pani,
Jeśli faktycznie jest to krwiak, możliwe że ulegnie wchłonięciu. Niestety czasem to trwa tygodniami, faktycznie ograniczające ruchomość stawów. Celowa jest dokładna diagnostyka (USG) w celu ustalenia rozmiarów, lokalizacji czasem przyczyny (źródła) krwiaka. W tej sytuacji warto pozostać pod kontrolą ortopedy.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.