Od kilku miesięcy czuję że coś się ze mną dzieje, totalnie się zmieniłam jestem bardzo nerwowa, czas

5 odpowiedzi
Od kilku miesięcy czuję że coś się ze mną dzieje, totalnie się zmieniłam jestem bardzo nerwowa, czasami nawet małe rzeczy drobna kłótnia z partnerem o jakieś głupoty w mojej głowie są czymś wielkim i trudnym do ogarnięcia. Czuję jakbym nie potrafiła kontrolować swoich emocji. Cały czas się stresuje czymś i wmawiam sobie różne choroby, a co najgorsze potem naprawdę mam różne objawy tego co sobie wmawiam. Kiedy jestem w stresie lub zdenerwowana totalnie nie ogarniam co się dzieje w koło mnie i nie potrafię się na niczym skupić. Takie różne sytuacje dzieją się prawie codziennie i coraz bardziej sobie z tym nie radzę. Zawsze byłam osobą która ze wszystkim sobie sama radziła i nigdy nie pytałam o pomoc i sama potrafiła rozwiązać każdy problem. W tym momencie czuję że nie radzę sobie z niczym i ostatnio nawet zdenerwowana nie potrafiłam znaleźć wyjścia ze sklepu totalnie jakbym nie widziała gdzie jestem i co się dzieje. Zaczynam się bardzo niepokoić o to co się ze mną dzieje, poza tym bardzo się zamknęłam i nie mam ochoty nawet wychodzić z znajomymi. Czuję jakbym nie miała motywacji do niczego. Czy to jest coś normalnego i raczej minie czy powinnam sięgnąć po pomoc, poniewaz też moje nastawienie jest takie, ze jeśli sama sobie z tym nie poradzę to nikt nie da rady i boję się że rozmowa z psychologiem tak naprawdę nic nie pomoże.
Pisze to ponieważ chciałabym usłyszeć opinie czy jest się czym niepokoić.
To już bardzo dobry pierwszy krok, że sięga Pani po poradę. W pierwszej odsłonie to co obserwuję u Pani to wydaje się być dużym zmęczeniem oraz "wyczerpaniem" zasobów. Pisząc o zasobach, mam na myśli wszelkiego rodzaju wykształcone sposoby radzenia sobie w sytuacjach stresowych, trudnych jak i takich wynikających z dnia codziennego. Wyczerpaniem określam stan kiedy ogólnie pojęta energia spada poniżej poziomu kiedy eksploatacja na codzienne trudności przewyższa możliwości. Efektem takiego stanu jest właśnie niemożność zobaczenia pełnej perspektywy oraz niechęć do podejmowania żadnego wysiłku w szczególności takiego skierowanego na uzupełnienie zasobów tj. kontakty towarzyskie, sięgnięcie po wsparcie czy dostarczenie sobie relaksu i odpoczynku w postaci ruchu fizycznego czy pobycia na łonie natury. Bardzo ważnym aspektem jest Pani "samotność" w radzeniu sobie z trudnościami. Jest to bardzo powierzchowna obserwacja na podstawie zamieszczonych przez Panią informacji. Gorąco zachęcam do kontaktu ze specjalistą, który przy pogłębionym wywiadzie będzie w stanie udzielić Pani odpowiedzi na zadanie pytanie oraz pokieruje odpowiednio ku lepszemu samopoczuciu. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.

Każdy ma takie momenty w życiu kiedy sobie nie radzi i potrzebuje pomocy, wsparcia. Czasami jesteśmy silni, a czasami trudności nas przerastają. Problemy, które Pani opisuje wymagają dalszej szczegółowej diagnozy, ale nie ma się czym nadmiernie martwić. Są to typowe objawy stresu, reakcji lękowej, może depresyjno- lękowej. Absolutnie można im zaradzić.
Jeśli objawy trwają długo i mocno wpływają na funkcjonowanie, wskazana jest wizyta u specjalisty, psychoterapeuty lub/i lekarza psychiatry. Pozdrawiam serdecznie.
Sugeruję wizytę: Psychoterapia indywidualna - 280 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,

przeżywa Pani trudny okres, który wywołuje wiele niepokoju i lęku. Z opisu wynika, że doświadczane emocje i objawy mogą mieć znaczący wpływ na codzienne funkcjonowanie. Jest to sygnał, że warto poszukać wsparcia.

Zmiany w zachowaniu, nasilone uczucie nerwowości, stres, trudności w kontrolowaniu emocji i zamykanie się na relacje społeczne mogą być objawami problemów emocjonalnych lub psychicznych, takich jak lęk czy depresja. To, co Pani opisuje, nie jest czymś, co powinno być ignorowane, zwłaszcza jeśli wpływa na jakość życia.

Rozmowa z psychologiem może być bardzo pomocna. Terapeuta pomoże zrozumieć przyczyny tych uczuć, nauczy strategii radzenia sobie ze stresem i lękiem, oraz pomoże w odzyskaniu kontroli nad emocjami. Ważne jest, aby dać sobie szansę na wsparcie i nie obciążać się przekonaniem, że musi Pani radzić sobie sama.

Proszę pamiętać, że sięgnięcie po pomoc nie jest oznaką słabości, ale dowodem odwagi i dbałości o swoje zdrowie. Warto zasięgnąć profesjonalnej opinii i znaleźć odpowiednie wsparcie, które pomoże wrócić do równowagi.

Jeśli potrzebuje Pani pomocy w znalezieniu odpowiedniego terapeuty lub dodatkowych informacji, jestem tutaj, aby pomóc.

Pozdrawiam serdecznie.
Na podstawie opisu, wydaje się, że może Pani mieć problemy z niepokojem i lękiem, które mogą przyczyniać się do nerwowości, trudności w kontrolowaniu emocji i przekonania o chorobach. Może Pani również doświadczać objawów depersonalizacji i derealizacji, które są normalne w sytuacjach dużego długotrwałego stresu. Dobrym rozwiązaniem byłoby skonsultowanie się ze specjalistą w celu diagnozy problemu. Pozdrawiam
Dzień dobry, dziękuje za podzielenie się swoim doświadczeniem. Na podstawie opisu trudno stwierdzić. Jeśli objawy trwają już dłuższy czas i są źródłem niepokoju i dyskomfortu to zachęcałbym do konsultacji psychologicznej.
Życzę wszystkiego dobrego :)