Od kilkunastu lat mam problem z refluksem żołądka, który na początku jakoś się nie przejmowałem. Z b

2 odpowiedzi
Od kilkunastu lat mam problem z refluksem żołądka, który na początku jakoś się nie przejmowałem. Z biegiem lat przybywało dolegliwości, których z refluksem nie łączylem. Od 3 lat czuje się coraz gorzej. Zaczęły się różne bóle, problemy z trawieniem, wypróżnianie, ciągłym zmęczeniem i ogólnie złym samopoczuciem. Robiłem mnóstwo badań, większość wyników bez odchyleń. Jedynie z wymazu gardła wyszedł obfity przerost drożdżaka Candida Albicans i z badania surowicy sporo ponad normę obecny grzyb aspergillus. Wydaje mi się, że moje problemy zaczynają się od źle funkcjonujące zoladka, nie wiem czy jest za mocno zakwaszony czy z niedokwasota. Wyprozniam się luźnym, sluzowatym stolcem z niestrawionymi resztkami pokarmu. Dlaczego zwieracz przełyku nie funkcjonuje poprawnie, czego powodem są zapalenia i silne bóle górnego układu pokarmowego. Leki ipp przyjmowałem, ale tematu zwieracza nie wyleczyly, a tylko nasilily się po nich bóle brzucha. W związku z tym szukam gastroenterologa, który zrobiłby dokładną gastroskopie (miała już jedną wykonana w Olsztynie, w której nie było rzadnych odchyleń) razem z pobraniem kwasu solnego w celu zbadania stopnia zakwaszenie zoladka i sprawdzenia jak wygląda funkcjonowanie zwieracza przełyku. Jestem na diecie przeciw refluksowej i przeciw grzybiczej, ale poprawy w leczeniu schorzeń związanych z refluksem jeszcze nie zauważyłem.
Skoro badania są bez większych zmian poza grzybami to może warto sprawdzić czy funkcjonalnie jest wszystko ok. Proponuje wizytę i terapeuty pracującego visceralnie.

Leczenie kandydozy wymaga czasu, często dieta nie wystarcza. Wtedy stosowane są między innymi probiotyki i prebiotyki, nad taką terapią warto się zastanowić. Polecam wykonanie badań stolca w kierunku kandydozy i konsultację z internistą, gastrologiem, dietetykiem klinicznym. W dużych miastach znajdzie Pan również specjalistyczne laboratoria wykonujące tylko badania w kierunku dolegliwości układu pokarmowego.