Od kliku lat mam problem z częstym oddawaniem moczu. W nocy wstaję kilkukrotnie. W dzień też nie jes

1 odpowiedzi
Od kliku lat mam problem z częstym oddawaniem moczu. W nocy wstaję kilkukrotnie. W dzień też nie jest za dobrze. Miałem robiony rezonans miednicy małej. Wszystko wypadło dobrze. Miałem badanie urodynamiczne, podczas którego były trudności z włożeniem cewnika. Po zmianie na cieńszy udało się to zrobić. Po tym badaniu miałem silne bóle prze półtorej doby. Dostałem skierowanie na operację. Tam poszerzono mi zwężenie i naprawiono jakieś tam uszkodzenia i przy okazji zrobiono nacięcia prostaty. Po zabiegu miałem jeszcze kilka dni założony cewnik. Wszystko miało wrócić do normy. Wcześniej, jeszcze przed operacją, przyjmowałem na próbę różne leki i skończyło się ostatecznie na Vesoligo 10mg, który mi w miarę pomagał. Po operacji nadal przyjmowałem ten lek. Niestety częste oddawanie moczu nie uległo poprawie. Ponownie więc udałem się do swojego urologa. Tym razem dostałem receptę na Betmigę 50mg (nierefudowany) i dodatkowo na Vesoligo 5mg. Teraz przyjmuje wieczorem Vesoligo 5 mg a rano co drugi dzień Betmigę 50 mg. Niestety mijają już 4 miesiące a poprawy nie widać. Co mi w końcu jest? Czy da się to wyleczyć lub dobrać inny lek, którego jeszcze nie znam? Mam 69 lat. Zbigniew
Ma Pan super złożony problem. Przeszedł Pan zabiegi, w których coś tam wykonano (jak sam Pan opisał). Sugeruję, aby Pan się zachował poważnie i nie szukał pomocy online, lecz porozmawiał se swoim urologiem.