Od marca prowadze dietę (mniej slodyczy, wiecej owocow itd), zaczelam cwiczyc. z 63 kg zeszlam do 57

3 odpowiedzi
Od marca prowadze dietę (mniej slodyczy, wiecej owocow itd), zaczelam cwiczyc. z 63 kg zeszlam do 57. Na dniach pozwolilam sobie na troche przyjemnosci, ale nadal cwicyzlam lub nawet cwicyzlam wiecej (szlam na wrotki np). w 2 tyg moja waga zeszla z 57 do 59. Czy to się ustatkuje? Woda? A może zaczelam tyc? Da sie jakos temu zapobiec? Choruje na hashimoto.
Dzień dobry,

dużo zależy od tego jaką ma Pani kaloryczność diety - czy jest ona dla Pani odpowiednia w procesie odchudzania. Często to właśnie źle dobrana kaloryczność przyczynia się do braku efektu.
Być może jest ona za mała lub za duża. Może warto skontaktować się z dietetykiem, jeśli jeszcze Pani tego nie zrobiła?
I jeszcze jedno - niech Pani nie sugeruje się tylko wagą, ale też pomiarami w obwodach. Waga może pójść do góry też przez to, że zwiększa się masa mięśniowa, chociaż żeby do tego poszło trzeba naprawdę regularnie ćwiczyć.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Dzień dobry,
Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie.
Myślę, że warto przyjrzeć się kaloryczności i rozkładzie makroskladnikow, zastanowić się jak wyglada u Pani aktywność fizyczna czy nie jest za wysoka/ niska.
Może warto zerknąć jak wyglądają Pani relacje z jedzeniem. Jedzenie automatyczne ( to takie którego my nie zapamiętujemy np popcorn podczas filmu )
Zachęcam do skupienia uwagi na procesie( zmiana nawyków żywieniowych krok po kroku) a nie na efekcie, wówczas zmniejszeniu ulegnie napięcie i znacznie łatwiej osiągnąć można efekt.
Docelowo spadek macy ciała warto by był miła konsekwencja zmian nawyków żywieniowych.
Pozdrawiam serdecznie, w razie pytań zapraszam do kontaktu.
Proszę zwrócić uwagę na ilość spożywanych owoców - to również węglowodany. Waga nie jest jedynym parametrem, który jest obserwowany w procesie redukcji. Często tkanka tłuszczowa jest redukowana natomiast masa mięśniowa -budowana - CO W KONSEKWENCJI WAGOWO MOŻE WYDAWAĆ SIĘ DEMOTYWUJĄCE. Ze względu na stan zapalny w Pani organiźmie ( hashimoto) proszę udać się do dietetyka KLINICZNEGO, który pomoże Pani w procesie redukcji, odżywienia organizmu oraz zasugeruje odpowiednia ilość aktywności fizycznej. Nie zawsze duży wysiłek jest wskazaniem przy tego typu zaburzeniach. Pozdrawiam serdecznie. Anna Sochacka. Dietetyk Kliniczny.