Od miesiąca mój 3letni syn kaszle, czasem jest to kaszel wymiotny. Na początku został źle zdiagnozow

3 odpowiedzi

Od miesiąca mój 3letni syn kaszle, czasem jest to kaszel wymiotny. Na początku został źle zdiagnozowany po tygodniu dostał leki na zapalenie krtani. Minęły 3 tyg kaszel jak był tak jest. Lekarka mówiła, że wszystko jest ok osłuchowo i gardłowo. Stwierdziła, że może mieć przyrost 3go migdałka i dostał skierowanie do laryngologa. Po dwóch dniach dostał gorączki. Pojechaliśmy do przychodni i pani doktor powiedziała, że rozwija się zapalenie oskrzeli. Dostał antybiotyk klacid, mucosolvan, clemastinum i argentin. Po 4 dniach z 7miu nie widzę poprawy jeśli chodzi o kaszel- gorączka minęła ale za to pojawił się jeszcze katar.Jak długo może się utrzymywać kaszel bo aż serce pęka gdy widzę jak syna to męczy. Kiedy można wyjść na spacer? Dodam, że nigdy poważnie nie chorował, a jak się przeziębił 4-5 dni i już zdrowy. Oczywiście wybieramy się ponownie do kontroli.
Przyczyn kaszlu u dzieci jest mnóstwo.
Najbardziej powszechną przyczyną może być infekcja dróg oddechowych. Kaszel poinfekcyjny moze trwać nawet 4-6 miesiecy. U dzieci infekcje często mogą być spowodowane bakteriami Chlamydia pneumoniae i Mycoplasma pneumoniae wywołującymi np. atypowe zapalenia płuc. Leczenie ich wymaga dłuższego podawania antybiotyków.
Przyczyną może też być alergia lub rozpoczynająca się astma.
Kaszel może być też maską refluksu żołądkowo-przełykowego.
Kaszel może mieć też podłoże psychogenne.

Jeśli kaszel utrzymuje się na tym samym poziomie należy zwrócić uwagę na inne towarzyszące objawy, które ułatwią lekarzowi wybranie odpowiedniej ścieżki diagnostycznej.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Przewlekający się i nawracający kaszel duszący, prowokujący wymioty może być objawem astmy oskrzelowej wczesnodziecięcej. Konieczne jest włączenia leków antyobturacyjnych (np. Berodual, Ventolin) i p-zapalnych (Pulmicort) w nebulizacji. Wskazana konsultacja pulmonologiczna i badanie w kierunku alegii.
Witam. W oparciu o podane objawy, można podejrzewać że doszło do spadku odporności a także może to być podłoże alergiczne. W podobnych stanach, z reguły stosuje się antybiotyki, leki przeciwhistaminowe i sterydy. Warto jednak wiedzieć że jest możliwość poprowadzenia pacjenta bez antybiotyków i sterydów stosując terapię homeopatyczną. Reasumując, radziłbym Pani skontaktowanie się z pediatrą, który potrafi taką terapię zastosować. Pozdrawiam Dr J.Czelej

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.