Od młodości słyszę ciągly pisk w głowie/uszach. W gwarze życia codziennego nie słychać go aż tak bar

2 odpowiedzi
Od młodości słyszę ciągly pisk w głowie/uszach. W gwarze życia codziennego nie słychać go aż tak bardzo, ale wieczorem gdy jest cicho zaczyna być dokuczliwy. Czasem się odrobinę nasila w ciągu dnia ale potem wraca do wcześniejszego poziomu. Nie miałem nigdy żadnego poważnego urazu/wypadku, muzyki ze słuchawek zacząłem słuchać późno i właściwie to pomagają mi one zagłuszyć ten pisk. Robiłem badania słuchu i wszystkie wyniki wyszły bardzo dobrze.
W młodości miałem problemy z nerwami, które z czasem przeszły, to jedyny powód jaki jestem w stanie znaleźć, a który może mieć jakiś związek.

Skąd taki pisk mógł się wziąć? Czy można to wyleczyć albo zminimalizować?
Piski w głowie mogą wynikać z różnych przyczyn, w tym medycznych (nie koniecznie związanych ze słuchem) To, czy "problem z nerwami" może mieć jakiś związek ze słyszanym piskiem najlepiej oceni lekarz neurolog. Piski zdarzają się także przy problemach z ciśnieniem, napięciem, czy krążeniem, ale mogą być objawem wielu innych schorzeń. Jedną z niemedycznych przyczyn występowania pisków mogą być zaburzenia nerwicowe. Można je skutecznie "oswoić' i zminimalizować podczas psychoterapii. Jednak w pierwszej kolejności należy wykluczyć przyczyny. medyczne. Sugeruję skonsultować się z lekarzem rodzinnym lub neurologiem, który zleci odpowiednie badania i skieruje do specjalisty.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Pisk w głowie lub uszach, nazywany też szumem usznym, może mieć różne przyczyny, a jedną z nich może być tzw. szum przewodnieniowy, który staje się bardziej zauważalny w ciszy. Może to być spowodowane m.in. zmianami w naczyniach krwionośnych, zaburzeniami układu nerwowego, problemami ze stawami skroniowo-żuchwowymi czy też innymi czynnikami.

Warto skonsultować się z lekarzem, najlepiej specjalistą otolaryngologiem, który może przeprowadzić dokładną diagnozę. W niektórych przypadkach, terapia behawioralna, maskowanie dźwiękowe, leki lub inne formy leczenia mogą pomóc w zminimalizowaniu uciążliwego szumu usznego. Wizyta u lekarza pomoże zidentyfikować konkretną przyczynę i ustalić odpowiedni plan leczenia lub zarządzania objawami.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.