Od ok. 7 dni odczuwam dziwny dyskomfort od wewnętrznej strony prawego kolana. Nie mam (jeszcze?) dol

1 odpowiedzi
Od ok. 7 dni odczuwam dziwny dyskomfort od wewnętrznej strony prawego kolana. Nie mam (jeszcze?) dolegliwości bólowych, niemniej uczucie ciężkości/wypełnienia (naprawdę, nie umiem inaczej tego określić) towarzyszy mi przy staniu lub przy sytuacjach, gdy kolano jest zgięte przez dłuższą chwilę (np. przy siedzeniu). Nie ma żadnej widocznej opuchlizny, zaczerwienienia, kolano nie boli przy dotykaniu, mam też pełen zakres ruchu. To uczucie porównać można też do wrażenia blokady od wewnętrznej strony kolana - ale no właśnie, wrażenia, bo rzeczywista blokada ruchu się nie pojawia.

Mam znaczącą nadwagę, z którą aktywnie od kilku tygodni walczę (78 kg przy 161 cm wzrostu). Ćwiczę regularnie kilka razy w tygodniu - zwiększałam intensywność co trening. Obecnie są to ćwiczenia taneczne (ok 1- 1,5h) w połączeniu z ćwiczeniami siłowymi (30 min-1h) w różnej proporcji co trening. Ćwiczenia są zazwyczaj poprzedzone rozgrzewką (raz czy dwa była ona pobieżna) i zakończone rozciąganiem - nie mam po nich tzw. zakwasów. Staram się też realizować godzinne spacery co dnia.

To uczucie ciężkości/wrażenie blokady odczuwam zwłaszcza podczas ćwiczeń tanecznych i ćwiczeń wykonywanych w pozycji stojącej lub leżącej, wymagającej przyjęcia zgiętych kolan (np. brzuszki, wypady bioder). Zawsze dbałam o skierowanie kolan do zewnątrz podczas ćwiczeń, zgodnie z instrukcjami trenera, niemniej może to, co opisuję jest tylko przeciążeniem?


Zastosowałam na kolano dwukrotnie ketoprofenum fastum żel, lecz nie odczułam żadnej zmiany w kolanie.

Żel posiadam, ponieważ mam tzw. zatrzaskujący się palec (będzie operowany, lecz przez pandemię, termin zabiegu został przesunięty), choć obecnie dolegliwości bólowe związane z małym palcem pojawiają się również w prawym nadgarstku. W nocy często drętwieją mi obydwie ręce (drętwienie od małych palców do łokcia), lecz byłam z tym u ortopedy w styczniu, wykonałam kilka ćwiczeń, lecz podczas nich drętwienie nie wystąpiło - zmieniłam zatem materac, przez 2-3 miesiące problem drętwień zniknął, lecz dolegliwości odrętwień wróciły 3 tygodnie temu i sprawiają, że budzę się przez nie w nocy. Nie wiem czy może się to jakkolwiek wiązać z kolanem (podejrzewam, że nie), lecz wolałam to opisać dla pełnego obrazu.

Bardzo proszę o jakąkolwiek instrukcję czy poradę lekarską - jakie badania w związku z kolanem powinnam wykonać (przed wizytą u ortopedy)? Chciałabym dalej ćwiczyć - ale jednocześnie nie pogłębić problemu z kolanem. Być może wystarczą na nie ćwiczenia rozciągające.

Niestety, mój ortopeda obecnie nie przyjmuje w przychodni, ponieważ pracuje w szpitalu i w związku z pandemią zrezygnował póki co z wizyt w przychodni. Dlatego wybrałam opcję zadania pytania tutaj.

Z góry dziękuję za zainteresowanie i odpowiedź.
Proszę zacząć od usg stawu - pokaże część układu więzadłowego oraz tkanki miękkie, oraz rtg w 2 projekcjach. Potem konsultacja ortopedy. Można spróbować przez 3-5 dni opokan po 1 tb dziennie.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.