Od około 1,5 roku zmagam się z chorobą skóry głowy, dodam że wcześniej nie miałam w zasadzie żadnego

1 odpowiedzi

Od około 1,5 roku zmagam się z chorobą skóry głowy, dodam że wcześniej nie miałam w zasadzie żadnego problemu, od czasu do czasu może łupież, który po dwóch kuracjach nizoralem przechodził na kilka miesięcy. Wcześniej też miałam włosy bardzo gęste, teraz są słabe, ciągle się plączą i wypadają w dużo większych ilościach jak wcześniej. Początkowo było to jedno ognisko, teraz dotyczy całej skóry głowy, niedawno zauważyłam że przeniosło się także punktowo na brew. Są to małe drobinki, podobne do łupieżu, czasem tworzą się takie większe płaty, gdy jest już wiele i zaczynam je zdzierać pod spodem zawsze są ogniska zapalne, często miejsce po usunięciu krwawi. Z reguły swędzi, czasem mniej, czasem bardziej. Dodam, że skóra głowy jest bardzo sucha, a w żaden sposób nie mogę jej na dłużej nawilżyć, pomimo stosowania szamponów i kremów nawilżających. Nieraz mam wrażenie, że jedno ognisko zarasta się na drugie i tworzą się jakby guzy zwłaszcza u wierzchołka głowy. Lekarze diagnozowali łupież, łuszczycę lub łojotokowe zapalenie skóry. Przepisywali następujące preparaty (to co pamiętam): szampon Nizoral, emulsję squamax wraz z lekiem belosalic, dermovate wraz z takim płynem robionym aptece bardzo tłustym z kwasem salicylowym, do mycia szampon paraderm dziegciowy plus, szampony nawilżające. Dodam że kurację stosowałam w najgorszym przypadku przez 3 miesiące, pilnowałam codziennie, według zaleceń. Jednak po zastosowaniu preparatów z reguły było jeszcze gorzej.
Staram się odżywiać zdrowo, uprawiać sport, nie używam suszarki do włosów (wiem, że to je wysusza).
Jak skutecznie to wyleczyć? Czego użyć żeby zaczęło znikać a nie ciągle się pogarszać?
To co sugerowali lekarze możemy nazwać diagnostyką różnicową.Każda z odpowiedzi może okazać się poprawna , ale w takim przypadku można wykonać badanie histopatologiczne w celu chociażby potwierdzenia czy wykluczenia łuszczycy.
Co do leczenia to wyleczenia to zarówno ŁZS jak łuszczyca należą do chorób przewlekłych , czzyli z zaostrzeniami i remisjami. Zalecane byłoby leczenie ogólne ,ale to już nie przez internet.
Pozdrawiam!

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.