Od około 2 tyg. odczuwam silny ból okolicy guza kulszowego podczas rozciągania i biegu. Około 7 lat

3 odpowiedzi
Od około 2 tyg. odczuwam silny ból okolicy guza kulszowego podczas rozciągania i biegu. Około 7 lat temu miałam tam uraz naderwania podczas wspinania, który obecnie na nowym usg zdiagnozowano jako "cechy obecności blizny po dawnym częściowym uszkodzeniu ścięgna wspólnego m. półścięgnistego i dwugłowego w obrębie przyczepu kulszowego. W górnej części guza kulszowego obecność skostnienia (..) 9x9 mm."
Miesiąc temu wzięłam 3 zabiegi fali uderzeniowej na ten guz i nie dość że nie pomogło to chyba jest po tym gorzej. Czy tego typu dawne uszkodzenia da się wyleczyć/pozbyć bólu? Jakie ćwiczenia? Zabiegi? Rozciągam, roluję, chodzę na terapię manualną ale progresu nie widać. Jestem aktywną biegaczką-ultramaratonką i nie chcę rezygnować ze swojego hobby.
Uprawia Pani sport dosyć regularnie. Gdyby przyczyna leżała w guzie kulszowym to prawdopodobnie bol pojawiłby się już wcześniej. Z opisu usg wynika iż cały ten rejon nie pracuje poprawnie. Nie wiem co robią koledzy na terapii ale może warto zmienić terapeutę i szukać dysfunkcji w całym ciele? Polecam metody wg Stecco i kogoś kto umie pracować w tkankami miękkimi.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Takie przestarzałe kontuzje, mogą się odnawiać, szczególnie jeśli nie zostały kiedyś wyleczone do końca. Dobrze byłoby spotkać się z terapeutą pracującym na systemie powięziowym, który będzie potrafił ocenić wpływ tamtego urazu na to co dzieje się dzisiaj. Jeśli obecnie korzystasz regularnie z zabiegów terapii manualnej i nie widać żadnej poprawy to być może trzeba poszukać innej metody. Zawsze można skonsultować z innym terapeutą i poznać inny punkt widzenia.
Jeśli doszło do urazu i powstała tam blizna, może ona dawać takie dolegliwości przez bardzo długi czas. W takich przypadkach bardzo fajnie sprawdza się terapia z użyciem suchego igłowania, która pozwala zastymulować zbliznowaciałą tkankę do przebudowy.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.