Od pewnego czasu ( dwa tygodnie), bardzo często pojawia się u mnie uczucie trudnego do wytłumaczenia

6 odpowiedzi
Od pewnego czasu ( dwa tygodnie), bardzo często pojawia się u mnie uczucie trudnego do wytłumaczenia niepokoju/lęku. Nie mam racjonalnego wytłumaczenia tego stanu ( problemy, stresy, stresujące wydarzenia, egzaminy itp). Ponieważ w sytuacjach "normalnych" stresujących stres zawsze odbijał się mi na przewodzie pokarmowym teraz jest tak również.Boli mnie żołądek. Ten lęk nie towarzyszy mi stale, potrafi wyciszyć się na dzień lub dwa, ale potrafi też uderzyć z zdwojoną siłą- wtedy pojawiają się już nudności czy zawroty głowy, zimnie poty. Śpię normalnie, nie mam depresji, nie podejrzewam jej u siebie. Nie myślę o niczym konkretnym obsesyjnie ( chociaż w tym momencie oczywiście zaczynam już zastanawiać się coraz częściej co mi się tak naprawdę dzieję- bo te wszystkie dodatkowe objawy sprawiają, że zaczynam się denerwować również z tego powodu). Nie boję się wychodzić, nie mam ataków paniki- na razie, ale już pojawiają się myśli, a co jak znowu będzie mi słabo na przykład w drodze do pracy. Nie wiem co robić. Byłam dzisiaj u lekarza pierwszego kontaktu, myślałam, że przynajmniej powie jakie badania zrobić, coś doradzi, a on tak naprawdę nie zadając mi żadnego pytania od razu przepisał lek Tranxene. Po przeczytaniu ulotki trochę się przestraszyłam czy to brać. Już sama nie wiem co robić. Do kogo powinnam się udać po pomoc.
Szanowna Pani, objawy lękowe wymagają diagnostyki, występują w różnych zaburzeniach psychicznych. Zapraszam na konsultację, pozwoli ona spojrzeć na sprawę całościowo i opracować dla Pani kompleksowy, indywidualny program terapii. Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Rzeczywiście najpierw warto wykluczyć trudności ze stanem somatycznym Pani organizmu, być może warto wykonać usg jamy brzusznej czy/i gastroskopię, pójść do ginekologa. Jeśli jednak okaże się, że jest Pani zdrowa fizycznie prawdopodobnie przydałaby się pomoc psychiatry. Proszę pamiętać, że Tranxene ma potencjał uzależniajacy i nie jest lekiem pierwszego rzutu w zaburzeniach np. z somatyzacją czy maską depresji. Pozdrawiam serdecznie. Piotr Markowski
Witam. Objawy o których Pani pisze to tzw. objawy wegetatywne lęku- kołatanie serca, ucisk w gardle, drżenie rąk, uderzenia gorąca, szum w uszach, zawroty głowy, "ciemno w oczach, miękkie nogi", uczucie, że za chwilę się zemdleje. Proszę koniecznie zgłosić się na wizytę do psychiatry- są skuteczne leki, dzięki którym można opanować powyższe objawy. Po włączeniu leczenia odczuje Pani wyraźną ulgę. Wielu pacjentów zanim zdecyduje się pójść do psychiatry- diagnozuje się, szuka jakiejś somatycznej przyczyny dolegliwości i na ogół "nic nie wychodzi". Tranxene jest lekiem przeciwlękowym, ale są leki skuteczniejsze i bezpieczniejsze. Pozdrawiam.
Opisane przez Panią symptomy mogą być somatycznymi objawami lęku. Lęk to nie tylko przeżywane trudne emocja ale też dokuczliwe somatyczne objawy. Jestem przekonany, że lekarz postąpił słusznie nie kierując Pani na badania laboratoryjne lub obrazowe - one nie wykryją choroby. Lekarz najpierw, po zebraniu wywiadu i zbadaniu pacjenta, stawia wstępną diagnozę i to może być podstawą skierowania na określone badania.
Tranxene to lek przeciwlękowy. Skuteczny. Ale nie należy go przyjmować dłużej niż 4-6 tygodni. Potem przestaje działać.
Jeśli po miesiącu przyjmowania nie będzie poprawy - proszę udać się do psychiatry. On(a) pomoże zlikwidować te objawy.
Powodzenia
W celu postawienia prawidłowego rozpoznania i wdrożenia leczenia należy zgłosić się do psychiatry. Tranxene jest lekiem uzależniającym i leczenie tym preparatem winno być prowadzone pod kontrolą specjalisty
Proszę udac sie do specjalisty psychiatry, który dobierze odpowiednie leki. Pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.