Od pewnego czasu strasznie kołacze mi serce jestem pod opieką kardiologa z maleńka dziurka miedzy ko

2 odpowiedzi
Od pewnego czasu strasznie kołacze mi serce jestem pod opieką kardiologa z maleńka dziurka miedzy komorami przyjmuję żelazo sorbifer d. oraz bibloc 2,5mg również aspargin. Mam duszności w klatce , uczucie jakby serce miało wyskoczyć, zaburzenia jelitowe, gule w gardle, bóle głowy, przy dużym ciśnieniu drgawki kończyn jak i całego ciała.am zawroty głowy uczucie skołowania, chwiejności podczas chodzenia. Crp 1,1 d dimer 0,65 martwi mni to czy mogę mieć nerwicę?? Dodam że żyje w dość spokojnym otoczeniu mam 19 miesięcznego synka,ale jak na dziecko jest dziwnie spokojny tzn nie rozrabia tak żeby zdenerwować. Mam 23 lata . A uczucie jakbym miała conajmniej 70 na sorze jestem praktycznie stałym gościem tam robią mi tylko krew i wymuszone RTG klatki i elektrolity które sa chwilowe. W RTG podobno wszystko ok i na prawdę juz wstyd mi tam jeździć bo odsyłają i do psychologa a przecież miałam holter wykazało pauzy ponad 7 w ciągu 6h.. a dla nich to norma.. czy ja na prawdę juz jestem skazana na psychologa i branie zalecanej hydroxyzyny? Dali mi ją w szpitalu jedną tabletkę to myślałam że życie po niej skończę a na odchodne usłyszałam że jestem w ciąży .. nie jestem w niej, badania to wykluczają,bo gdybym była to skakała bym z radości i nie latała po sorach. Neurolog mam umówiony w sierpniu Doppler żył głębokich w porządku. Zaczynam już się poddawać kardiolog rozkłada ręce rodzinny również , czy to może być objawem nerwicy? Dodam iż psycholog również umówiony.
Dodam że nie zależnie od ciśnienia mam uczucie drętwienia skóry głowy z tyłu
Dzień dobry, jeśli nie do końca ufa Pani swojemu kardiologowi, zawsze można zasięgnąć opinii innego lekarza. Objawy, które Pani opisuje mogą wskazywać na nerwicę i dobrze, że umówiła się Pani do psychologa. Myślę jednak, że lepszym wyjściem (jeśli jest Pani zdrowa somatycznie/ wg.lekarzy w dobrym stanie zdrowia), żeby skonsultować się z psychoterapeutą. Pozdrawiam, Agnieszka B.B.

Witam,
Czytam, że jest w Pani dużo niepokoju wynikającego z dolegliwości somatcznych. To naturalne, że nasze zdrowie fizyczne wpływa na stan psychiczny. Dodatkowo jest Pani matką niemowlaka, co wymaga od Pani zaangażowania, uwagi i siły. Zatem zrozumiałe jest, że słabsze momenty zdrowotne są dla Pani podwójnie uciążliwe, czyli może je Pani nadmiernie przezywać. Jednak to tylko przypuszczenie. Oczywiście należy wykonać wszystkie mozliwe badania, aby odpowiednio ocenić Pani zdrowie fizyczne, ale równocześnie może Pani udać się na konsultację psychologiczną. Podczas konsultacji psycholog będzie mógł lepiej poznać Pani sytuację i dobrać odpowiednią strategię dalszego działania. Proszę nie traktować wizyty u psychologa jako coś piętnującego, a popatrzeć na to jak na wizytę u kogoś, kto może okazać się dla Pani wsparciem. Pozdrawiam serdecznie Małgorzata odrowąż-Petrykowska