Od pewnego czasu zaczynam u siebie podejrzewać rozdwojenie jaźni. Wyczytałam objawy w internecie- ws
10
odpowiedzi
Od pewnego czasu zaczynam u siebie podejrzewać rozdwojenie jaźni. Wyczytałam objawy w internecie- wszystko się zgadza ale jak wiadomo czasem Internet kłamie. Zanim pójdę do specjalisty chciałabym się chociaż trochę upewnić aby się przed nimi nie skompromitować. Mianowicie, tak jak pisali mam problemy ze snem, boli mnie głowa a co najgorsze przyłapałam się ze nieświadomie tak jakby mam drugą osobowość. Zaczynam mówić rzeczy oczywiście nieświadomie które do mnie nie pasują. Po wróceniu do danej rozmowy uświadamiam sobie ze tak naprawdę nie jest i nie wiem czemu to mówię. Posiadam gwałtowne zmiany nastroju. W jednej chwili potrafię się śmiać a w drugiej zacząć płakać zupełnie bez powodu, z reszta śmiać tez bez powodu.W jednej chwili jestem sobą (chociaż nie wiem czy tak to można nazwać) a w drugiej kompletnie inna osobą. Wiele rzeczy zapominam i nie mogę się na niczym skupić.
Dodałabym do powyższej odpowiedzi zaburzenia dysocjacyjne, prawdopodobieństwo wystąpienia jest wysokie w przypadku szczególnie trudnych doświadczeń w dzieciństwie, ale i pojedynczych zdarzeń traumatycznych. Mogą się objawiać m.in. poczuciem „rozdwojenia” osobowości. Ogromne znaczenie w diagnozie ma Pani historia, poza oczywiście diagnozą Pani stanu zdrowia fizycznego.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam, konsultacja u specjalisty zdrowia psychicznego nigdy nie jest oceną człowieka, a spotkaniem z kimś, kto bez oceny spotka się z Pani obawami, emocjami, pomoże je odczytać i odkryć ich znaczenie . Wszystko, czego doświadczamy w sobie i w kontaktach z innymi ma głęboki sens, choć czasami może być bardzo trudne do zniesienia. Zachęcam do skorzystania z konsultacji, pozdrawiam, Elżbieta Chudy
Myślę, że to bardzo cenne, że jest Pani otwarta na kwestie swojego samopoczucia psychicznego. To poczucie, że "coś jest nie tak", szukanie w internecie, to sygnał, aby zwrócić się po pomoc. Dobry diagnosta - psychiatra, psycholog czy psychoterapeuta, odpowiednio kierując wywiadem czy dobierając metody badania, będzie mógł nazwać Pani objawy czy ewentualne zaburzenia, ale ważniejsze od terminów jest dobranie formy pomocy, leczenia. Warto zwrócić uwagę czy osoba jest przeszkolona w diagnozie zaburzeń dysocjacyjnych. Pozdrawiam!
Osobowość wieloraka (dawniej zwana rozdwojeniem jaźni) to bardzo malownicze, ale też EKSTREMALNIE RZADKO WYSTĘPUJĄCE zaburzenie. Jest bardzo małe prawdopodobienstwo, że to właśnie na to Pani cierpi. Niemniej, opisywane objawy z pewnością są uciążliwe i specjalista - psychoterapeuta lub/i psychiatra z pewnością pomogą się z nimi uporać. I to specjalistom proszę pozostawić diagnozę. Nie skompromituje się Pani przychodząc i opisując objawy.
Polecałabym bezpośrednie spotkanie konsultacyjne ze specjalistą .
Zapraszam na konsultację w celu rozwijania wątpliwości.
Dzień Dobry, pierwszy krok już Pani wykonała - napisała o tym jak się czuje. Teraz tylko umówić się na wizytę i opowiedzieć o tym swojemu terapeucie. Pozdrawiam
Pełna życzliwej chęci niesienia pomocy, po przeczytaniu wcześniejszych odpowiedzi trudno jeszcze coś dodać. Polecam po rzeczowej diagnostyce organicznej wizytę u psychologa, terapeuty. Pani objawy mogą być konsekwencją różnych napięć, których etiologii trudno szukać za pośrednictwem rozmowy przez internet. Życzę dobrego przymierza z terapeutą i wartościowej pracy dla Pani. Pozdrawiam
Myślę, że objawy o których Pani pisze bardzo utrudniają Pani funkcjonowanie, dlatego poszukuje Pani wsparcia tutaj. Jest to pierwszy krok do poprawy Pani sytuacji. Zachęcam do kontaktu z terapeutą w Pani okolicy i popieram przedmówców, aby zweryfikować stan hormonów oraz morfologię krwi. przed pierwszą wizytą - to bardzo usprawni przebieg diagnozy.
Pozdrawiam i życzę zdrowia.
Pozdrawiam i życzę zdrowia.
Najważniejsze jest, aby pozwolić sobie pomóc. Pani zrobiła pierwszy krok i napisała o tym co czuje i jak to wygląda. Zarówno zaburzenia snu, labilność emocjonalna oraz objawy somatyczne mogą zarówno wiązać się z przebytą traumą,przewlekłym stresem, życiem w stałym lęku, bądź z innymi wydarzeniami, które miały miejsce w Pani życiu na przełomie czasu. Pamiętajmy również o ogromnym wpływie hormonów na nasze funkcjonowanie. Dlatego badania hormonów oraz podstawowe badania krwi są niezbędne. Jeśli chodzi o informacje z internetu, pamiętajmy, iż jest tam wiele wartościowych i mądrych informacji, ale także kłamstw. W związku z tym nie brałabym ich pod uwagę, ponieważ nic pozytywnego one nie przynoszą, a tylko i wyłącznie obniżają Pani nastrój i powodują większy stres. Proszę skorzystać w pierwszej kolejności z wizyty u psychoterapeuty, bądź innego specjalisty.
Eksperci
Podobne pytania
- Dzień dobry ostatnio bardzo szybko denerwuje się . Mam napady agresji i smutku . Często mam myśli samobójcze . Pare razy nawet miałam ochotę wziąć byle jakie tabletki tylko po to by odciąć się od świata . Pare razy nawet odważyłam się wsiąść nóż i lekko przycinać części ciała najczęściej uda albo ramie…
- Mąż ma urojenia ,uważa że go zdradziłam Wymyślał nie prawdzie sytuacje. Córka była z nim u lekarza(1 wizyta) nie przyjmuje leków zleconych .Mąż jest na emeryturze,ja też ,ale pracuję. Trwa to już 2 rok, nie wiem jak długo to wytrzymam . Co robić jak żyć z tym ciężarem
- Dzień dobry, córka od dwóch miesięcy przyjmuje Asertin na tą chwilę 100mg raz dziennie do tego lamotrix 25mg dwa razy dziennie i wieczorem kwetaplex 25mg. Ma problemy ze snem do tego przestała odczuwać emocje ogólnie nie czuję poprawy no może pozatym, że lęki trochę ustąpiły czy to są wystarczające podstawy…
- Od 20 lat leczę epizody depresyjne i lęki. Aktualnie mam depresję poporodową i dostałam sertralinę która nie pomaga. Leki które mi pomagały wcześniej to trittico cr, xr, wellbutrin i mirtor. Jak sprawa wygląda podczas karmienia piersią? Po mirtorze i tittico spalam bardzo mocno więc nie wchodzą w grę…
- Witam, rok temu dopadł mnie stan nie chcenia z niczego, nie bylo konkretnego powodu aby moj organizm jak i glowa tak zareagowały. Czulam sie bezradnie, nieszczęśliwa i pozbawiona wszystkich checi życia, pojawialy sie mysli samobojcze. Ten stan trwal jakiś czas. Potem gdy sie minimalnie polepszyło zauwazylam…
- Witam. Bardzo prosze o pomoc i poradę . Matka mojego partnera zostawała wysłana przez sad na przymusowe leczenie do szpitala. Ma zdiagnozowane zaburzenia paranoidalne z urojeniami prześladowczymi . Po 4 miesiącach pobytu zostaliśmy wezwani na spotkanie gdzie poinformowano nas,że będzie wypisana bo…
- Dzień dobry, mam nietypowe pytanie, czy osoba z adhd może zostać psychiatrą?
- Dzień dobry Od 2 tyg przyjmuje Paroxinor , na początku pół tabletki 10mg i pierwszy tydzień to był koszmar jeżeli chodzi o skutki uboczne , natomiast po zażyciu pełnej tabletki 20mg ( z zaleceniem lekarza ) pojawiło się totalne otępienie emocjonalne. Szybko informując o tym lekarza wróciłem do połówki…
- Dzień dobry Mąż spotyka się po kryjomu z koleżanka a mnie wyzywa od psychopatki kłamie. Definitywnie widać że nasze małżeństwo się rozpada a on twierdzi że nic złego nie robi. Czy bym mogła prosić o jakąś pomoc?
- Witam, od pewnego czasu się bardzo zmieniłam nie potrafię kontrolować swojej huśtawki nastrojów oraz emocji i często wybucham złością na drobne problemy lub sprawy czym ranie siebie i swojego partnera, po czym mam wyrzuty sumienia że powiedziałam parę słów za dużo. Nie wiem co mam zrobić, mam dużo różnych…
Masz pytania?
Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 173 pytań dotyczących usługi: zaburzenia psychiczne
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.