Od pôł roku mam problem przy chodzeniu, ból lewego uda, stwierdzone zwyrodnienie stawu biodrowego al

3 odpowiedzi
Od pôł roku mam problem przy chodzeniu, ból lewego uda, stwierdzone zwyrodnienie stawu biodrowego ale nie kwalifikujace sie jeszcze do operacji, dodatkowo dyskopatie kregoslupa. Czy doloby sie jeszcze coś zrobić bym mogla poruszać się bez bólu. Do 5 października funkcjonowalam bez problemowo. Zaznaczam że mam 62 lata ale mimo to nie mogę się pogodzić że prawie z dnia na dzień nie mogę chodzić bez bólu. O dłuższym dystansie nie ma mowy.
Witam, jeśli to początek choroby zwyrodnieniowej stawu biodrowego to z pewnością można zredukować ból i przedłużyć żywotność stawu na lata za pomocą terapii manualnej. Ważne jest, aby maksymalnie przywrócić rotację wewnętrzna biodra i wyprost tak, by nie zaburzały prawidłowego wzorca chodu. Zaniechanie powyższego skutkuje dodatkowo przeciążeniem odcinka lędźwiowego kręgosłupa i kolana. Miałem wielu pacjentów z terminem operacji i po terapii nie była ona niezbędna. Praca ze stawem biodrowym jest dość wdzięczna - efekty przychodzą już po pierwszym zabiegu. Na pierwszej wizycie oczywiście zróżnicuję czy problem bólu pochodzi z kręgosłupa czy biodra. Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: Rehabilitacja - 80 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam
Praca z terapeutą i właściwy trening leczniczy będą najlepszym rozwiązaniem. W bardzo wielu przypadkach przynoszą 100 % poprawę funkcji i likwidują ból. Proszę poszukać terapeuty z doświadczeniem.
Pozdrawiam
Nie powinna Pani funkcjonować z bólem ponieważ wywołuje Pani mnóstwo kompensacji w ciele a to wpływa na wtórne zaburzenia które moga się pojawiać za jakiś czas. Powinna Pani jak najszybciej skorzystać z terapii i już po 1 szej wizycie zejsc z bólu przynajkniej o 30%.