Od pół roku miewam niepokojące objawy w postaci nagłego poczucia omdlewania, czuję się nagle jakby m

1 odpowiedzi
Od pół roku miewam niepokojące objawy w postaci nagłego poczucia omdlewania, czuję się nagle jakby mi serce stanęło, robi mi się trochę niedobrze i czuję osłabienie, zawroty głowy (ale ostatecznie nie mdleję). Jest to tylko chwila i zaraz przechodzi, ale jednocześnie przez kilka dni czuję się ciągle osłabiona i rozkojarzona. Jest to bardzo dziwne, ponieważ obecnie miewam 1-2 tygodnie spokoju, w których czuję się normalnie, a później znów przez ok. tydzień czuję osłabienie i pojawiają się napady "pseudo-omdlewania" dodatkowo też miewam napady samego jakby kołatania serca i duszności. Momentami czuję się jakby coś mi stało w gardle. Miałam robiony rezonans i eeg - wszystko ok. Morfologia, D-dimery, hormony tarczycy, hormony nadnerczy, wapń, magnez, wit. D - ok. Badał mnie endokrynolog (usg tarczycy - ok), alergolog (spirometria, testy alergiczne, rtg płuc - ok), kardiolog (echo, ekg - ok; wyszło jedynie w ekg-holter 24h, że mam zawyżoną liczbę uderzeń na dobę (120000), 11 poj. nadkomorowych pob. przedwczesnych, 10 tachykardii, 13 poj. przedwczesnych pobudzeń komorowych, 1 par. W tym momencie czekam (długo) na próbę wysiłkową u kardiologa, ale nikt nie ma pomysłu na inną diagnostykę w moim przypadku - zwracam się więc z zapytaniem o inne możliwe "tropy" diagnostyczne? Kardiolog nie wytłumaczył mi czy taki wynik ekg-holter świadczy o poważnych zaburzeniach więc jest to druga część mojego pytania. Bardzo dziękuję z góry za odpowiedź.
Holter EKG ma wysoką wartość diagnostyczną w przypadku, gdy w czasie zapisu akurat trafi się opisywane omdlenie. Jeżeli w czasie badania nie ma objawów, to właściwie o niczym nie świadczy. Czasami trzeba "łowić" arytmię kolejnymi zapisami, bądź założyć holtera zdarzeniowego (tzw. "event holter"). Jężeli natomiast objawy wystąpiły i nie było w tym czasie zmian w zapisie szukałabym raczej zmian czynnościowych - tj zespół wazowagalny, tężyczka utajona.
Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.