Od pól roku przwchodzę nieskuteczne leczenie glisty ludzkiej. Brałam wiele kuracji po których nie cz

3 odpowiedzi
Od pól roku przwchodzę nieskuteczne leczenie glisty ludzkiej. Brałam wiele kuracji po których nie czułak się lepiej i badania potwierzaly dalej obecnośc glisty. Brałam zetel 3 dni pod rząd- nie zadzialało. Brałam zentel 6 dni pod rząd i 7 dnia verox-nie zadziałało. Po tej kuracji bylam załamana poszłam do lek. Zakaźnego ktory powiedział ze może dać 3 zentele i trzeba truć dalej. Potem lek rodzinny powiedział ze był kiedyś taki lek Decaris ktorego składnikoem jest lewamizol 150 mg i że jak uda mi sie go zalatwić to mam wziąść. W październiku wzielam 2 dawki w odstępie 10 dni. Ale 3 tyg później dalej źle się czułam, miałam bóle brzucha i mdłości wiec teraz w listipadzie wzięlam jeszcze 3 dawki Decaris w odstępie tygodniowym. Mija tydzień od ostatniej tabletki a ja nie czuję poprawy, musze jeszcze poczekac na badanie kału alw czy to możliwe żeby lek Decaris nie zadziałał i to po tylu dawkach? I co mam zrobic jeżeli w bad. wyjdzie ze dalej mam glistę? Jak to wyleczyć lub do kogo się udać? Proszę o pomoc.
Oprócz farmakoterapii, należy pamiętać o wprowadzeniu diety przeciwpasożytniczej na około 6 tygodni :)

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Jeśli masz podejrzenie, że nadal masz glistę, mimo stosowania różnych kuracji przeciwpasożytniczych, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem. Lekarz może przepisać inne leki przeciwpasożytnicze lub zalecić dalsze badania, aby wykluczyć inne problemy zdrowotne.

Decaris (levamisol) jest lekiem przeciwpasożytniczym, który może być stosowany w leczeniu niektórych rodzajów infekcji pasożytniczych, w tym glisty ludzkiej. W przypadku braku skuteczności Decaris lub innych leków przeciwpasożytniczych, lekarz może zalecić stosowanie innych leków lub skierować Cię do specjalisty w celu dalszej diagnostyki i leczenia.

W przypadku, gdy badania potwierdzą obecność glisty, a wcześniejsze leczenie nie przyniosło efektów, lekarz może zalecić skonsultowanie się z gastroenterologiem lub innym specjalistą w celu dokładnej diagnostyki i leczenia.

Ważne jest również, aby zwrócić uwagę na higienę osobistą, w tym regularne mycie rąk i unikanie spożywania surowych lub niedogotowanych produktów spożywczych, które mogą zawierać pasożyty.
Skuteczność w Pani sytuacji przyniesie stosowanie diety przeciwpasożytniczej, czyli diety pozbawionej cukrów prostych, drożdży, pszenicy, należy również spożywać owoce o mniejszej zawartości fruktozy (borówki, maliny itd.) w porcji nie więcej niż 70g dziennie. Dieta powinna być bogata w warzywa, produkty pełnoziarniste. Nie należy zapominać o higienie osobistej- takiej jak mycie warzyw, owoców, rąk. Proszę unikać basenów i publicznych zbiorników, takich jak, np. jeziora. Warto zadbać o sen i zmniejszenie ilości odczuwanego stresu stosując techniki relaksacyjne. Pozdrawiam i zapraszam na konsultację.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.