Od ponad 10 lat mam poranne prawostronne bóle głowy i czasami szyi..Ból zaczyna się nad ranem.Budzi

3 odpowiedzi
Od ponad 10 lat mam poranne prawostronne bóle głowy i czasami szyi..Ból zaczyna się nad ranem.Budzi mnie ze snu.Po wstaniu i siedzeniu w pozycji pionowej ok.1-2 godzin. przechodzi.Leczyłam się u kilku neurologów bez żadnego efektu.Sugerowali, że może to migrena i dostawałam różne leki .RTG wykazał skrzywienie lewostronne kręgosłupa szyjnego.Zwężenie przestrzeni między trzonami C5-C6i C-6-C7.zaostrzone wyrostki haczykowe.Proszę o radę gdzie powinnam się z tym udać.
Dzień dobry Proponuję udać się do fizjoterapeuty pracującego z całym ciałem lub osteopaty. Terapia powinna być nakierowana na regulację napięć tkankowych (tj. mięśni, powięzi, nerwów i układu oponowego, naczyń z ich otoczkami, torebek stawowych i więzadeł) nie tylko w obrębie samej czaszki, czy szyi ale i reszty ciała. To jakie napięcia są generowane przez ww struktury w jednej okolicy ciała mogą w konsekwencji powodować wystąpienie objawów w obszarze czaszki. Pracę taka w możliwie spójny/zintegrowany sposób wykonują m in. fizjoterapeuci lub osteopaci po szkoleniach Instytutu Barrala czy Instytutu Upledgera. Oczywiście nie oznacza to, że tylko te podejścia są jedyne i słuszne. W mojej ocenie jednak może dać to najbardziej spójną i dokładną odpowiedź od czego zacząć by Twój stan zdrowia możliwie poprawił się w sposób długoterminowy. Życzę powodzenia, Daniel

Proszę udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Poprzez terapię manualną powinien poradzić sobie z występującym problemem. Pozdrawiam!
Dzień dobry. Proszę udać się do Osteopaty / Fizjoterapeuty na badanie diagnostyczne. Bardzo dużo migren jest mylonych z napięciowymi bólami głowy. Bóle głowy mogą być spowodowane napięciami z narządów moczowo-płciowych, mięśni, zablokowanymi stawami, zaburzeniami ruchomości w kościach czaszki (wtórne do napięć mięśniowych) i jeszcze innych rzeczy nie tylko neurologicznych i zwyrodnieniowych. Pozdrawiam