Od ponad roku przyjmuję Ranofren (olanzapina) i do niedawna znakomicie mnie usypiał (nawet za bardzo

3 odpowiedzi
Od ponad roku przyjmuję Ranofren (olanzapina) i do niedawna znakomicie mnie usypiał (nawet za bardzo bo sypiam po nim nawet o 5h za dużo), ale od ok. 2 dni mam problemy z zaśnięciem - długo leżę w łóżku nim zasnę. Jak już zasnę to jest ok, śpię do tej 14:00 normalnie, ale właśnie z zapadnięciem w sen mam problem. Wspomnieć o tym psychiatrce (bo to ona zapisała mi Ranofren) na jutrzejszej wizycie czy może 2 dni to za mało żeby dać jej o tym znać i lepiej czekać aż to po prostu samo przeminie?
Dzień dobry.
Oczywiście . Proszę o tym wspomnieć . To ważny element leczenia
.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry.
Farmakoterapia jest skuteczna tylko pod warunkiem odpowiedniego dobrania leków. Podczas każdej wizyty u lekarza psychiatry pacjent powinien szczegółowo opisać jak dany preparat działa na niego. Jest to kluczowy warunek uzyskania trwałej poprawy. Proszę pamiętać także o tym, iż leków nie należy zażywać "wedle uznania", a dawka powinna być zawsze indywidualnie dobrana przez specjalistę.
Pozdrawiam, Małgorzata Grygier- Stępień
Ważne jest, abyś poruszył ten problem z psychiatrą, szczególnie jeśli masz nagły problem z zaśnięciem po długotrwałym okresie, w którym Ranofren pomagał Ci zasypiać. To może być istotne, ponieważ zmiany w twoim wzorcu snu mogą wpływać na ogólny stan zdrowia psychicznego.

Jeśli to problem, który pojawił się nagle, może to być związane z różnymi czynnikami, takimi jak stres, zmiana stylu życia, dieta, itp. Psychiatra może pomóc zrozumieć, dlaczego masz teraz trudności ze snem i co można zrobić, aby poprawić jakość snu.

Nie musisz czekać długo, zanim zgłosisz ten problem psychiatrze. Jeśli zauważyłeś nagłą zmianę w swoim wzorcu snu, warto poruszyć ten temat podczas najbliższej wizyty. Psychiatra będzie mógł przeprowadzić dokładniejszą ocenę twojego stanu i dostosować terapię lub zaproponować inne rozwiązania, które pomogą ci znowu spać dobrze.

W międzyczasie możesz również spróbować stosować dobre nawyki snu, takie jak unikanie kofeiny i alkoholu przed snem, utrzymanie regularnego harmonogramu snu, dbanie o spokojne otoczenie w sypialni i relaksację przed snem. Jednak w każdym przypadku, jeśli problem utrzymuje się, konieczna jest konsultacja z profesjonalistą medycznym.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.