Od prawie dekady mam łojotokowe zapalenie skóry (głowa oraz klatka). Stan zawsze był tragiczny - ran

1 odpowiedzi
Od prawie dekady mam łojotokowe zapalenie skóry (głowa oraz klatka). Stan zawsze był tragiczny - rany itd. Stosowałem wszelakie szampony i maści niesterydowe jak i sterydowe, różnego rodzaju mieszanki (na zamówienie w aptece) do wcierania w skórę i nic zupełnie nie pomagało. Ostatnią deską ratunku wydawał się Izotek. Pod opieką dermatologa stosowałem go przez lekko ponad rok. Z początku było pogorszenie (podobno tak jest gdy zaczyna się kurację) ale po 3-4 miesiącach skóra głowy była zupełnie w porządku, natomiast skóra na klatce piersiowej poprawiła się o połowę i nigdy całkowicie się nie wyleczyła. Po tym okresie czasu (1rok+) odstawiłem izotek i po ok. 1.5 miesiąca znów mam taką samą sytuację jak i wcześniej. Zastanawiam się, skoro Izotek zazwyczaj jest ostatnią metodą leczenia (w połączeniu oczywiście z odpowiednim prowadzeniem siebie - dieta itp) ale dalej zalecza tylko w momencie stosowania to czy istnieje jeszcze inny sposób? Jakikolwiek?

Dodam, że byłem u ok. 20 dermatologów przez te lata. Wyniki badań zawsze miałem w normie. Podczas stosowania Izoteku brałem leki na wątrobę dzięki czemu nie było z nią żadnych przeciwwskazań. Zażywanie Izoteku było mniej więcej - mc/mg - 1-3/20mg, 3-6/30mg, 6-12/40mg i końcówka 50mg. Jestem mężczyzną w wieku 28lat, bez schorzeń i uczuleń. Jedyna poważna przebyta choroba to mononukleoza (skończyła się szpitalem, na szczęście po przebyciu nie miałem żółtaczki) gdy miałem 15lat.

Proszę o możliwe alternatywy mogące pomóc w tej sytuacji

Serdecznie Pozdrawiam
Dzień dobry. Nie ma leku likwidującego łojot. zapal. skóry na stałe .
Można próbować kontrolować ,tę chorobę ,jak Łuszczycę czyli dożywotnio coś stosować .oczywiście ,że jest szansa ,że minie z wiekiem ,ale kiedy ,po ilu latach leczenia ,tego nie wie nikt. Tabletki .Izotek ,o którym się Pan bardzo szczegółowo rozpisał łagodzi i kontroluje tę chorobę ,ale na wyleczenie bym nie liczył, 2do 3 tabl /tydzień po 20-30 mg powinno sobie z Panem poradzić. Oczywiście kuracja jest na stałe. Izotek jest w stanie na stałe wyleczyć trądzik ,ale nie łojotokowe zap. skóry. Można z alternatyw kupić zmiękczarkę do wody. Jeżeli mieszka Pan w województwie ,gdzie generalnie jest twarda woda ,np. małopolska,lub świętokrzyskie to takie urządzenie daję dużą poprawę .Ale też nie zawsze. Choroba niby nie taka potworna ,ale też nie jest łatwa w leczeniu= kontrolowaniu. Z poważaniem dr Piotr Mazur .Kraków. Wadowice.