Od prawie miesiąca dokuczają mi bóle głowy. Bóle utrzymują się codziennie, z mniejszym lub większym

5 odpowiedzi
Od prawie miesiąca dokuczają mi bóle głowy. Bóle utrzymują się codziennie, z mniejszym lub większym nasileniem, częściej po lewej stronie głowy niż po prawej. Mają charakter kłujący, czasem tępy, czasem rozlany, zmienia swoje położenie od skroni, przez czubek głowy, po potylicę. Pierwszy tydzień spędziłem bardzo się stresując, bo nigdy nie miałem podobnych problemów. Po 1.5 tygodnia bólów doszły mrowienia w okolicy twarzy, czasem łydek i rąk. Morfologia, elektrolity wyszły ok, byłem w szpitalu na TK głowy, neurolog powiedział, że nie ma nieprawidłowości i odesłał mnie do domu. Ostatnio dołączyły też problemy z utrzymaniem snu - prawdopodobnie bardziej psychogenne. Wysiłek fizyczny nie zmienia natężenia bólów - zmieniają się raczej samoistnie, nie mam nudności, zawroty głowy bardzo sporadyczne. Nie prowadzę na co dzień aktywnego trybu życia, większość czasu siedzę. Gdzie powinienem się udać, aby jakoś poradzić się z moim problemem?
Dzień dobry. Bóle głowy to bardzo rozległy temat, jednak w większości przypadków są to bóle napięciowe- niewłaściwa postawa, stres, wysunięta głowa do przodu te wszystkie czynniki mogą sprzyjać napięciom. Zażywanie tabletek to tylko zamiatanie brudu pod dywan, dlatego zachęcam do wizyty u dobrego fizjoterapeuty, by dokładnie przeanalizował Pana dolegliwości. Pozdrawiam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam
Problem może być w górnym odcinku szyjnym co powoduję przeniesienie bólu i pobudzenie nerwu trójdzielnego i wystąpienie mrowienia na twarzy.
Proszę sie jak najszybciej udać do lekarza lub fizjoterapeuty na badanie.
Pozdrawiam Sebastian Kalata- Warszawska Rehabilitacja
Brak (istotnych) zmian o badaniach obrazowych wskazuje raczej podłoże czynnościowe (zmienione napięcie tkankowe) której przyczyną mogą być niewłaściwe nawyki posturalne i/lub ruchowe (np. brak lub nierównomierna aktywność jednych mięśni względem innych). Sugeruję konsultację ze specjalistą od terapii zachowawczej (fizjoterapeuta lub osteopata) opartej na globalnym modelu pracy z ciałem.
W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu; lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, nasilające, objawy towarzyszące, wiek, inne choroby, przyjmowane leki itd... itd…
Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
Czasami niezbędna jest diagnostyka neuroobrazowa (TK, MRI), która pozwala wykluczyć organiczne przyczyny bólów głowy, np. guz mózgu tętniak.

Leczenie bólów głowy zależy od rodzaju bólu i częstotliwości jego występowania. W przypadku rzadkich bólów głowy ( do 4-5 w ciągu miesiąca) podstawowym celem leczenia jest przerwanie ataku bólu głowy. Leków przeciwbólowych, z jakiejkolwiek grupy, nie można jednak przyjmować zbyt często tj nie więcej niż 8 tabletek w miesiącu ponieważ wywołuje się polekowe bóle głowy. W przypadku częstych, silnych lub opornych na leczenie ataków konieczne jest leczenie profilaktyczne. W leczeniu profilaktycznym stosuje się odpowiednio dobrane o działaniu przeciwbólowym leki przeciwpadaczkowe, przeciwdepresyjne, kardiologiczne lub blokery kanału wapniowego. Skuteczność leków jest bardzo indywidualna, a wybór leku często polega na stosowaniu metody eliminacji i dobraniu najbardziej skutecznego środka.
W niektórych rodzajach migreny dobrym rozwiązaniem są iniekcje toksyny botulinowej. W przypadku szyjnopochodnych bólów głowy lub neuralgii potylicznej dobrym rozwiązaniem jest blokada albo termolezja.
wskazana diagnostyka neurologiczna oraz ocena kręgosłupa, poszerzona o inne badania laboratoryjne. Możliwy powód są i stale sytuacje stresowe, niepokój, lęk, niepewność. W tych sytuacjach wskazane są treningi EEG Biofeedback.

Eksperci

Jagoda Hlebowicz-Kacprzak

Jagoda Hlebowicz-Kacprzak

Fizjoterapeuta

Łódź

Natalia Dyc

Natalia Dyc

Fizjoterapeuta

Żukowo

Aleksandra Pawłowska

Aleksandra Pawłowska

Fizjoterapeuta

Kraków

Aleksandra Wardak

Aleksandra Wardak

Fizjoterapeuta

Łuków

Magdalena Gozdan

Magdalena Gozdan

Fizjoterapeuta

Olsztyn

Piotr Baćmaga

Piotr Baćmaga

Fizjoterapeuta

Radom

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 138 pytań dotyczących usługi: bóle głowy
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.