Od prawie roku zmagam sie z bólem w lewym pośladku który jest wręcz paraliżujący. Zrobiłem re

1 odpowiedzi
Od prawie roku zmagam sie z bólem w lewym pośladku który jest wręcz paraliżujący. Zrobiłem rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowego kręgosłupa. 2 dni temu dostałem opis.

Lordoza lędźwiowa zachowana.
Na poziomie L4/L5 okrężne uwypuklenie krążka m/kr nieznacznie modeluje worek oponowy i ogranicza światło otworów m/kr. Bez obecności konfliktu korzeniowego. Wysokość i sygnał krążka m/kr prawidłowe.

Na poziomie L5/S1 dehydratacja i obniżenie wysokości krążka m/kr. Centralna wypuklina krążka m/kr z cechami uszkodzenia pierścienia włóknistego od strony lewobocznej wpukla się do kanału kręgowego na ok. 3.5mm. Wypuklina punktowo w kontakcie z korzeniami nerwów S1 w zachyłkach bocznych. Otwory m/kr w niewielkim stopniu ograniczone.
Poza tym w badanym odcinku bez obecności stenozy kanału kręgowego i otwórów m/kr.

Czy mógłby mi ktoś powiedziec o co tu chodzi i jak ogarnąć ten temat? Już mam naprawdę tego serdecznie dość. Jeśli jest tu ktoś kto ogarnia temat to niech do mnie napisze.

Pozdrawiam
Z opisu wynika, że ma Pan przepuklinę dysku międzykręgowego, która uciska na nerw. Jednak nie oznacza to, że to to jest przyczyną Pana dolegliwości. Badanie obrazowe MRI jest jedynie dodatkiem do diagnozy. Proszę udać się do fizjoterapeuty bądź osteopaty, którzy dokładnie zdiagnozują Pana problem i zaproponują leczenie. Im dłużej zwleka Pan z leczeniem, tym problem trudniej będzie usunąć