Od rana mam duszności i ból w klatce piersiowej, to uczucie jakby ktoś na niej usiadł. Wczoraj po ba

2 odpowiedzi
Od rana mam duszności i ból w klatce piersiowej, to uczucie jakby ktoś na niej usiadł. Wczoraj po bardzo długiej przerwie od aktywności byłam pływać stylem grzbietowym. Zalecił mi to lekarz, ponieważ mam ucisk mięśni w odcinku szyjnym i piersiowym. Czy takie dolegliwości są normalne jeśli dawno nie używałam tych mięśni? Staram się wygrzewać bolesne miejsce. Brałam też pod uwagę przeziębienie od zbyt zimnej wody ale nie mam innych dolegliwości jak kaszel czy gorączka.

Pozdrawiam
Dzień dobry,
Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu wykluczenia zmian w drogach oddechowych oraz układzie sercowo-naczyniowym.
Po wykluczeniu danych schorzeń proszę udać się z powrotem do lekarza który zalecił dane czynności i poinformować go o tym.

Pozdrawiam

Wojciech Szreder - REHAB Gdańsk

Dzień dobry. Nie powinno być u Pana innych objawów niż potocznie zwane zakwasy, a tak naprawdę mikrouszkodzenia tkanki mięśniowo-powięziowej. Dzięki tym mikrouszkodzeniom organizm nadbudowuje uszczerbki i mięśnie oraz ich powięzie stają się silniejsze. Problem z oddechem może być związany z przeponą i mięśniami międzyżebrowymi, które są mięśniami oddechowymi. Jednakże pod żadnym pozorem nie powinno być głębokiego bólu w klatce piersiowej z objawami duszności. Również zalecam stosowanie zimna, ponieważ jest lepsze niż rozgrzewanie bolących miejsc. Ciepło na dłuższą metę doprowadza do sklejeń tkankowych i problem się nasila. Pozdrawiam