Od roku zmagam się z problemami żoładkowo-jelitowymi, jest to najprawdopodobniej zespół jelita drażl

2 odpowiedzi
Od roku zmagam się z problemami żoładkowo-jelitowymi, jest to najprawdopodobniej zespół jelita drażliwego, pare miesięcy temu miałem pogorszenie stanu zdrowia, między innymi przez zaburzenie pracy mięśnia zwieracz w wyniku którego robiłem zwężone stolce. Lekarz rodzinny nastraszył mnie rakiem jelita grubego, co okazało się nieprawda. Jednak od tamtej pory zaczęły się dziać z moim organizmem różne dziwne rzeczy, ból kręgosłupa, mięśni, stawów, kłucia w sercu, kłucia w płucach, nadciśnienie, a poza tym nieszczęsne jelita/żołądek. Pod wpływem leku na refluks żołądkowy wszystkie powyższe objawy się jeszcze bardziej pogorszyły. Dodam, że lekarz nakazał obserwacje stolców w celu wypatrywania krwi (w dalszym ciągu drążenie tematu raka jelit) co stało się moim natręctwem. Te wszystkie powyższe czynniki wpędziły mnie w nerwice lękową, 75% moich myśli w ciągu dnia to na temat swojego stanu zdrowia (w końcu jestem młody, a tyle mi się dzieje). Zacząłem walczyć z problemami pod kątem nerwicy i większość objawów przeszła, pozostają mi tylko wysypki skórne oraz losowego pokłówania w brzuchu, jednak od 2-3 tygodni zmagam się ze strasznymi zawrotami głowy, przez pierwsze 2 tygodnie były one na zasadzie - kilka godzin tak, kilka godzin nie. Od kilku dni utrzymują się cały czas (dodam, że głównie tylko wtedy gdy jestem w ruchu, gdy siędzę lub leżę to jest okej) Zgłaszałem ten fakt lekarzowi, lecz on twierdzi, że jak się uspokoje i nie będe myślał o tych zawrotach, to one same przejdą. Ciężko mi o tym nie myśleć, jeśli są one na tyle uporczywe, że przeszkadzają mi w pracy, w jeździe samochodem i ogólnie w normalnym funkcjonowaniu. Dodam, że te zawroty to nie tyle co kręcenie w głowie jak przy upojeniu alkoholowym, tylko bardziej zaburzenie poczucia równowagi i lekkie kołysanie głowy/obrazu, czasami dochodzą do tego nudności (bardzo rzadko ale jednak). Nie mogę szukać wsparcia u lekarza, ponieważ znów otrzymam taką samą odpowiedź, dlatego proszę o wskazówkę, czy takie objawy mogą być w dalszym ciągu na tle nerwicowym? Dodam, że dłuższy czas utrzymywało się nadciśnienie w okolicach 160-170/80-90, lecz od kilku dni jest ono na poziomie 125-135/75-80. Pozdrawiam i dziękuję za wszelkiego rodzaju pomoc.
Dzień dobry, zarówno problemy psychosomatyczne - dysfunkcje gastryczne spowodowane chronicznym stresem (ale i bóle kręgosłupa etc.), natręctwami, jak i zespół jelita drażliwego są problemami bardzo często leczonymi hipnozą, proszę poczytać więcej na ten temat, jest wiele publikacji i artykułów na ten temat, a gdy zdecyduje się Pan na hipnoterapię, zapraszam
Sugeruję wizytę: Hipnoterapia - 470 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień Dobry, z opisu wynika, że zmaga się Pan z dużymi trudnościami i to od roku. Nie wiemy czy może przed rokiem lub wcześniej coś się wydarzyło (np. trauma) w Pana życiu, co może być przyczyną tego co się dzieje. Może konsultacja u psychoterapeuty rozwieje wątpliwości. Pozdrawiam