Od sierpnia borykam się z bólami szyi karku przy poruszaniu lewo prawo i odchylaniu głowy w tył prom

2 odpowiedzi
Od sierpnia borykam się z bólami szyi karku przy poruszaniu lewo prawo i odchylaniu głowy w tył promieniujacy tak jakby do lopadki i ramion. Byłam u lekarza na tydz dał rafastin na kolejny tydz sirdalud potem na kolejny nimesil i jeszcze jeden tydz coś na zwiotczenie mięśni ale nie pamiętam nazwy sama używałam opokan keto plastry przeciwbólowe itami nurofen i ICE. Rtg nic nie wykazało dostałam skier na rehabilitację rok czekania.. Lekarze twierdzą że to na tle nerwowym napięcie mięśni czy coś takiego byłam prywatnie na rehabilitacji pomagało na tydz lub dwa nadal boli ale mniej. Najczęściej po wysiłku lub dlugiej pracy na nogach co może być powodem bólu dodam że bol pojawił się też w ledzwi. Czy porażenie dziecięce może mieć coś wspólnego z tym.? Pozdrawiam 27l
Odpowiednia rehabilitacja to podstawa chociaż czasami trudno uzyskać trwały efekt jeśli nie wykluczy się czynnika wywołującego problem. Przyczyn może być wiele zarówno w obrębie obręczy klatki piersiowej - TOS, dolnego kręgosłupa szyjnego czy też napięć w okolicy klatki piersiowej i brzucha.
Jeśli nie było urazu mechanicznego skłaniam się aby kontynuować rehabilitację.

pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Powinnaś usłyszeć jaki jest u ciebie mechanizm przyczynowo-skutkowy istniejących dolegliwości czyli co (staw? nerw? mięsień? opona twarda rdzenia? inna struktura np. osklepek opłucnej z więzadłem wieszadłowym ?etc.) z czym ( czy i w jakim stopniu jedna okolica ciała np. przejście szyjno-piersiowe nie ma wpływu na okolicę odczuwalnych objawów?) oddziałuje w sposób nieprawidłowy. Uogólnione stwierdzenie " to jest na tle nerwowym" nie jest żadną diagnozą więc zasadniczo proponowane w następstwie tego postępowanie nie może dawać wyraźnych i długoterminowych skutecznych rozwiązań.
Farmakologia w Twoim przypadku jest zatem postępowaniem objawowym czyli de facto tłumieniem objawów a nie rozwiązywaniem przyczyny. Postępowaniem z wyboru wg mnie powinno być u Ciebie strategicznie zaplanowana pod względem istotności celów systematyczna terapia tkanek miękkich i reedukacja ruchowo-posturalna. To fizjoterapeuci ( i osteopaci) są w pierwszej kolejności najbardziej odpowiednimi ekspertami od zachowawczego (nieinwazyjnego) postępowania w zakresie problemów związanych z narządem ruchu. Szukaj terapeuty / -tki który /-a ukończył(a) szkolenia: w Instytucie Barrala, pracuje łańcuchami mięśniowo-stawowymi GDS czy Manipulacją Powięzi (wg Stecco).
Życzę powodzenia,
Daniel

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.