Od tygodni boli mnie gardło. Cały dzień z tym, że mocno nasila sie wieczorem oraz rano. Czuję jakby

1 odpowiedzi
Od tygodni boli mnie gardło. Cały dzień z tym, że mocno nasila sie wieczorem oraz rano. Czuję jakby było ono opuchnięte po bokach przy przełykaniu. Czasem jest bardzo suche i żadne ilości wody nie pomagają. Dodam, że nigdy wcześniej w życiu nie przechodziłam anginy, a w tym roku dwukrotnie. I właśnie ból gardła pojawił się po tym drugim razie. Już po pierwszej anginie widziałam w lustrze, że gardło jest w środku opuchnięte, ale wtedy nie bolało, wiec laryngolog uznał "ze jak nie boli to nie ma problemu a opuchnięte może mi tak już zostać". No, ale teraz boli. Wieczorami też silnie pokasłuje i generalnie jestem rozbita jak w gorączce choć jej nie mam. Jakie powinnam wykonać badania by sprawdzić co sie dzieje z tym gardłem?
Witam
Wskazana byłaby ocena gardła dolnego. Takie badanie można wykonać w gabinecie laryngologicznym.
pozdrawiam