Od wielu lat cierpię na jednostronne (prawo lub lewostronne) bóle głowy i twarzy. Skóra staje się wt

3 odpowiedzi
Od wielu lat cierpię na jednostronne (prawo lub lewostronne) bóle głowy i twarzy. Skóra staje się wtedy bardzo tkliwa, reaguje na zmiany temperatury, nie mogę się uczesać, czuje każdy mieszek włosowy. Ból jest ciągły, narastający, kłująco-piekący. Pomagają ciepłe okłady na bolącą połowę twarzy. Łagodzą, ale nie znoszą bólu. Szczególnie bolące są punkty na twarzy: oczodół, policzek, ucho. Ucisk na punkt nad oczodołem i na kość jarzmową boli szczególnie. Nie mam problemów laryngologicznych i stomatologicznych. Tomografia naczyń głowy też nie wykazała zmian. Mimo to napady bólu trwające kilka dni pojawiają się niezależnie od dających się zdiagnozować przyczyn. Co mam dalej zrobić?
Wskazana konsultacja w poradni neurologicznej ew. badania obrazowe głowy (MRI, TK). Jeśli nie uda się znaleźć przyczyny tych dolegliwości to należy rozpoznać atypowe bóle twarzy i zgłosić się do poradni leczenia bólu. Z poważaniem Ewa Ogrodowska-Hamankiewicz

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Szanowna Pani,
jeżeli ,,Tomografia naczyń głowy też nie wykazała zmian" to nie jest to bardzo dobra wiadomość, bo nic poważnego nie dzieje się w Pani głowie. Ale trochę nie rozumiem słów ,,Mimo to napady bólu trwające kilka dni pojawiają się niezależnie od dających się zdiagnozować przyczyn"? Nic Pani o owych ,,przyczynach" nie napisała, ale jeżeli je poznano, to należy poddać się ukierunkowanej na owe powody terapii. Najlepiej udać się do poradni leczenia bólów (najlepiej głowy, bo takie bywają), a pracujący tam neurolodzy potwierdzą owo rozpoznanie i podejmą terapię.
dr Andrzej Żytkowski
W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu; lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, nasilające, objawy towarzyszące, wiek, inne choroby, przyjmowane leki itd... itd…
Leczenie bólów głowy zależy od rodzaju bólu i częstotliwości jego występowania.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.