od wielu lat mam problemy z koncentracją, podejmowaniem decyzji radzeniem sobie ze wszystkim co mnie

2 odpowiedzi
od wielu lat mam problemy z koncentracją, podejmowaniem decyzji radzeniem sobie ze wszystkim co mnie otacza, od czasu do czasu miewam napady paniki i płaczu, nie potrafię radzić sobie z nerwami i często wybucham z płaczem, a do tego wciąż towarzyszą mi w głowie myśli samobójcze, chociaż nigdy nie zrobiłem sobie krzywdy. Czy to może być depresja? Miałem kiedyś badania na zwroty głowy w poradni neurogicznej, ale nigdy nie myślałem o tej chorobie. Neurolog zlecił mi badania rentgenowskie i uznał że to tylko brak magnezu.
Witam Pana,
Rozumiem, że stan w jakim Pan się znalazł jest wyraźnie niepokojący i niekomfortowy.

Zmienność nastroju, skłonność do "wybuchów", płaczliwości, paniki, niemożność kontroli swoich emocji, pojawiające się myśli rezygnacyjne czy samobójcze są symptomami zaburzeń w sferze emocjonalnej (prawdopodobnie zaburzeń depresyjno - lękowych). Towarzyszą im często trudności w zakresie podejmowania decyzji, wyboru, problemy z koncentracją i pamięcią. Nierzadko także dolegliwości - psychosomatyczne tj. zawroty czy bóle głowy, kłócia w mostku, nudności, wymioty, biegunki, skurcze i bóle mięśni.

Radziłabym skontaktować się z psychologiem celem dokładniejszej diagnostyki Pana stanu oraz w przyszłości jeżeli objawy nie ustąpią podjęcia oddziaływań psychoterapeutycznych.

Pozdrawiam serdecznie,
Karolina Palczewska

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, z opisu objawów jakie Pan pozostawił, mogą być to zaburzenia depresyjno jak również nerwicowe (często oba rodzaje występują jednocześnie z różnym nasileniem), ale do jednoznacznego stwierdzenia czy mamy z nimi do czynienia i z jakim nasileniem, potrzebna jest diagnoza u specjalisty w cztery oczy. Warto dodatkowo zrobić badania somatyczne, a więc lekarz rodzinny - krew, następnie skierowanie do endokrynologa (na wypadek problemów hormonalnych) i neurologa (na wypadek problemów neurologicznych) jeśli zostaną one wykluczone to już tylko współpraca z psychologiem i być może dodatkowo z psychiatrą. Pozdrawiam Psycholog Adrian Szafrański.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.