Od września zeszłego roku zauważyłam u siebie bardzo niewielką różnicę między źrenicami. Problem wid

1 odpowiedzi
Od września zeszłego roku zauważyłam u siebie bardzo niewielką różnicę między źrenicami. Problem widzę tylko i wyłącznie w ciemnych pieszczeniach gdy źrenice się rozszerzają, naprawdę jest to bardzo niewielka różnica. W świetle dziennym jest wszystko dobrze, obie są mała, prawidłowo reagują na światło (jak oświetlam źrenicę to się kurczy, tak samo druga). Byłam z problemem u lekarza POZ, powiedział, że nie widzi różnicy. Poinformował mnie, że patologiczna źrenica jest cały czas rozszerzona a nie raz jest a raz nie, i że wówczas jest różnica duża, którą widzimy na pierwszy rzut oka oraz, że nie ma poprawnej reakcji źrenicy na światło. Uspokoiło mnie to na chwilę, ale temat wrócił. I wraca tak co jakiś czas. Nie mam żadnych niepokojących objawów, nie pamiętam kiedy mnie głowa bolała...pewnie z 2-3 lata temu. Jedynie co mi przychodzi do głowy to nie zawsze ale zdarza się, że w nocy cierpnie mi 4 i 5 palec, raz u jednej ręki raz u drugiej, i czasem boli mnie lędźwiowa część kręgosłupa (mam problem z przekręceniem się na drugi bok). W dzieciństwie miałam wstrząs mózgu. Nie był potwierdzony badaniami, tylko tak stwierdził lekarz jak mama powiedziała mu o objawach jakie miałam. Na stałe jestem w leczeniu endokrynologicznym. mam niedoczynność tarczycy oraz autoimmunologiczne zapalenie tarczycy. Przyjmuję eutyrox 75. Proszę o informację czy to powód do niepokoju.
Jeżeli źrenice są nierówne, ale z prawidłowymi reakcjami i bez innych odchyleń w badaniu neurologicznym, to na ogół nie jest to powód do niepokoju.
Jeżeli jednak temat źrenic nie daje Pani spokoju proponuję wykonać MRI mózgu z opcją angio i ewentualnie usg tętnic domózgowych.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.