Odczuwam ciągłe wyczerpanie psychiczne i smutek z którym nie umiem sobie poradzić, nie czuje sie obe

3 odpowiedzi
Odczuwam ciągłe wyczerpanie psychiczne i smutek z którym nie umiem sobie poradzić, nie czuje sie obecna w swoim własnym ciele i robie rzeczy mechanicznie do tego stopnia że mam straszne luki w pamięci i zaburzony czas. Cały czas odczuwam chęć zniknięcia, a każde nagłupsze niepowodzenie lub stres sprawia że chcę poprostu przestać żyć bo mnie to przerasta. Po jaką pomoc mam siegnąć?
Witam Serdecznie,
absolutnie nie należy lekceważyć myśli jakie Pani opisuje. Jak sama Pani dostrzegła nieprzepracowane problemy mogą w znaczącym stopniu zaburzać nasze funkcjonowanie. Zalecałabym konsultacje z psychologiem/ lub psychoterapeutą możliwe, że pomocne byłyby również leki jednak to wydając diagnozę musiałby ocenić lekarz psychiatra. Jeśli pojawiają się myśli rezygnacyjne tym bardziej najlepiej jak najszybciej zwrócić się o pomoc.
Pozdrawiam i trzymam kciuki za podjęcie działań w kierunku polepszenia Pani zdrowia oraz samopoczucia
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 125 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Droga Autorko. To co opisujesz pewnie jest dla Ciebie trudne i wymagające jednocześnie. Zmaganie się z codziennością w tak intensywnej postaci to zdecydowanie jedno z bardziej skomplikowanych doświadczeń jakie można przeżyć pod kątem psychicznym. Czytając Twoją wiadomość niemal poczułam Twoje emocje którymi się dzielisz. Jesteś jednak niezwykle dzielna, że odważyłaś się napisać i szukasz pomocy. Ten krok w stanie który opisujesz jest waży i niemal przełomowy. Pomoc uzyskasz z dwóch źródeł - od psychiatry oraz psychologa/psychoterapeuty. W obecnym stanie psychicznym najlepszym wyjściem będzie farmakoterapia która umożliwi ustabilizowanie emocjonalne. Dzięki dobrze dobranym lekom zaczniesz zupełnie inaczej funkcjonować, a to da Ci siłę do podjęcia się terapii. Psychiatra oceni z czym się zmagasz, jaką farmakologię dobrać do Twoich problemów i jaka dawka będzie najbardziej adekwatna. W tym samym czasie warto pomyśleć o terapii, która da Ci szansę na przepracowanie trudności z którymi się zmagasz. To ważny i znaczący krok który da Ci szansę na zrozumienie z czego wynika Twój stan. Możliwych obszarów z którymi się mierzyć może być bardzo dużo lecz dzięki profesjonalnemu wsparciu nie będziesz sama na tej drodze. Dobrze byłoby także zbadać się pod kątem fizycznym. Niektóre problemy w obszarze hormonalnym, np. z tarczycą powodują objawy które opisujesz jednak nie musi być to z tym związane. Warto jednak wiedzieć jak Twoje ciało się ma i czy wszystko jest z nim w porządku. Życzę Ci wszystkiego co najlepsze i abyś znalazła rozwiązanie dla swoich trudności!
Szanowna Pani, derealizacja desentyzacja, którą Pani opisuje najpewniej wynika z depresji z elelementami psychotycznymi. Proszę jak najszybciej umówić się do psychiatry. Kiedy będzie Pani już na lekach zapraszam do siebie na terpię.

Pozdrawiam serdecznie,
Jakub Trojanowski
Psycholog