Odczuwam ogromny stres bez powodu. Zawsze występy przed większą ilością osób działyły na mnie negaty

3 odpowiedzi
Odczuwam ogromny stres bez powodu. Zawsze występy przed większą ilością osób działyły na mnie negatywnie. Drżały mi ręce, głos mi się łamał. Jednak zawsze byłam w stanie to opanować i zdarzały mi się takie sytuacje raz na dłuższy czas. Teraz pomimo, że jestem osobą towarzyską i otwartą na nowe znajomości to drżenie dłoni i twarzy pojawia się przy zwykłej rozmowie z osobą nieznajomą. Nie wspominając już o występach publicznych, które omijam ponieważ odczuwam stres niemożliwy do opanowania. Nie jestem w stanie racjonalnie wytłumaczyć dlaczego pojawiają się takie objawy przy codziennych sytuacjach, które po namyśle w ogóle nie są dla mnie niewygodne. Nie wydarzyło się w moim życiu w przeciągu ostatnich miesięcy nic co by mogło wpłynąć na moje samopoczucie. Próbowałam różne ćwiczenia oddechowe, uspokajające oraz ziołowe tabletki bądź napoje. Nie widzę żadnej poprawy. Co powinnam zrobić?
Dzień dobry. Być może stres dotyczy głęboko zakorzenionych przekonań, opinii dotyczących obrazu siebie i reakcji otoczenia. Objawy z ciała (drżenie dłoni, łamiący się głos) mogą wskazywać na siłę odczuwanych emocji w związku z konkretną sytuacją społeczną. Jeżeli badania podstawowe są w normie, może warto rozważyć wizytę u psychoterapeuty celem przyjrzenia się temu co jest właściwym źródłem stresu, tak, aby lepiej zrozumieć swoje reakcje i dać sobie szansę na przepracowanie trudności.
Dużo zdrowia,
Anna

Dzień Dobry, zachęcam do kontaktu ze specjalistą, aby szerzej omówić ten problem podczas wizyty.
Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry, dolegliwości które Pani opisuje to dolegliwości, które zdecydowanie utrudniają codzienne funkcjonowanie. A jeżeli coś stanowi trudność - jest to sygnał, że warto ten obszar zaopiekować. Przydatna może okazać się wizyta u specjalisty, który będzie Pani towarzyszył w poszukiwaniu odpowiedzi na pojawiające się pytania oraz zaproponuje rozwiązania mogące pozbyć się tychże dolegliwości. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.