Odkąd pamiętam mam problemy z prawym barkiem/ramieniem. Boli praktycznie codziennie, niezależnie od

2 odpowiedzi
Odkąd pamiętam mam problemy z prawym barkiem/ramieniem.
Boli praktycznie codziennie, niezależnie od ruchu. Urazu żadnego nie było, lekarz rodzinny zapisał neurovit, trosicam i mydocalm forte + maść przeciwbólowa bengay ale ból nie ustał.
Nie umiem normalnie funkcjonować, ruchy ograniczone, wieczorami najgorzej. Nie umiem się nawet położyc normalnie. boli przy ruszaniu nawet lewą ręką, przy kichnięciu, zakaszleniu a nawet głebszym wdechu. Rano mogę w miarę normalnie funkcjonować ale po czasie ból przychodzi i jest coraz gorzej.
W badaniach wyszło podwyższone CRP, OB, leukocyty, erytrocyty, ALT, ASP, kwas moczowy.
Po wizycie u ortopedy niczego się nie dowiedziałam, bo usg niczego nie wykazało. Zlecił mi zdjęcie RTG i 10 zabiegów laserem.. Kazał smarować Voltarenem, ale on mi nic nie pomaga. ..
Co robić żeby jak najszybciej normalnie funkcjonować? Ból w barku jest naprawdę uciążliwy i silny .
Dzień dobry,
Wyniki z krwi świadczą o stanie zapalnym w organizmie. Prawdopodobnie w zajętym stawie. Podwyższony kwas moczowy może świadczyć o dnie. Spróbowałbym udać się do reumatologa aby wykluczyć choroby z tego zakresu.
Co do powrotu do funkcjonalności sugeruję rozpocząć terapię manualną połączoną z kinezyterapią. Pozwoli to na powrót prawidłowej funkcji barku i zmniejszenie bólu.

pozdrawiam.

Dzień dobry. Proszę udać się do fizjoterpeuty/osteopaty. Należy sprawdzić ruchomość odcinka szyjnego i piersiowego. Bark jest połączony z wyzej wymionionymi strukturami i nie mozna dignozować go samego, bez uwzględnienia powyzszych odcinków. Na ruchomość prawego barku może mieć wpływ zaburzenie dyskopatyczne w odcinku szyjnym, piersiowym, bark może "zamarzać" o czym świadczy stan zapalny, moze być uwięźniecie któregoś nerwu c4, c5, c6. Problemy wątrobowe lub pęcherzyka żółciowego mogą wpływać na okolice prawego barku i wiele innych. Przyczyn może być dużo dlatego trzeba skontaktować się z osteopatą/fizjoterpeutą. Pozdrawiam