Odkąd pamiętam, zawsze było mi chłodniej niż innym. Większy problem zaczął się w 2021 r. , kiedy lat

2 odpowiedzi
Odkąd pamiętam, zawsze było mi chłodniej niż innym. Większy problem zaczął się w 2021 r. , kiedy latem w pracy pojawiła się klimatyzacja lub wiatraki podsufitowe (zależy gdzie przebywam ). Z kolei zimą zaczęły się oszczędności w ogrzewaniu. Takie warunki sprawiają, że zimą temperatury nie przekraczające 20-21st. C powodują marznięcie. Nawet teraz, przy letnich temperaturach, ochładzanych czy to wiatrakami czy klimatyzacją marznę. Muszę się ubierać w grube rajtuzy, pełne buty, 3 warstwy odzieży i kurtka z pierza, w innym wypadku jestem w stanie przetrwać do pół godziny w takich warunkach. Przy moich znajomych wyglądam jak Eskimoska. Moja praca , jak i inne zajęcia mają charakter siedzący.
Moje marznięcie nie jest typowym dygotaniem z zimna, to raczej jakby wewnętrzne wychłodzenie. Zaczyna się jakby od zimna - bólu wzdłuż kręgosłupa, a potem wychładza się całe ciało. Przy wiatrakach czuję pęd powietrza, który , mam wrażenie, sprawia jakby skóra , na odkrytych dłoniach i twarzy zaczynała cierpnąć. Ponieważ jestem w stanie pomenopauzalnym, dodatkowo uderzenia gorąca i związana z tym potliwość powodują, że moja odzież jest wilgotna.
Lekarz rodzinny zasugerował jedynie ruch.
Zbadałam hormony tarczycy, endokrynolog stwierdził, że widziałby lekką niedoczynność tarczycy. Zastosowanie Euthyroxu i Nowothyralu w różnych dawkach nie dało żadnego efektu.
Wizyty u osteopatow celem pobudzenia receptorów - także bez efektu.
Proszę o pomoc wskazanie co mogę robić, gdzie się udać
Anna
Szanowna Pani Anno oprócz przyczyn czysto fizycznych, które Pani w pierwszej kolejności weryfikuje, można również zastanowić się nad podłożem psychosomatycznym Pani dolegliwości. Odczucie zimna pojawia się także w związku z przeżywanymi emocjami (m. in. stres, lęk) a taka tendencja może trwać też wiele lat. Opisała Pani, że czuje chłód bardziej niż inni od zawsze, nie tylko przy zmianie hormonalnej. Jeśli nie korzystała Pani z psychoterapii, to sugerowałabym także spróbować i tej ścieżki by w pełni zadbać temat doskwierającego zimna. Pozdrawiam ciepło:)

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Pani Anno, proponowałabym skontaktować się z kimś, kto ma holistyczne podejście do zdrowia i uwzględnia w swojej praktyce pracę z umysłem, ciałem i emocjami. Chłód może być skutkiem zatrzymanych emocji, np. lęku w ciele, ale może też być związany z nieprawidłową termiką potraw, które Pani spożywa. Chętnie podzielę się z Panią wiedzą z tego zakresu. Temat trzeba dobadać, bo to jest bardzo ważne, żeby się Pani już więcej nie wychładzała! Zapraszam do kontaktu ze mną:) Sama się wyleczyłam z podobnej dolegliwości.
Sugeruję wizytę: Psychoterapia - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.