Ok 4 lat temu miałam leczoną kanałowo górną 6 po lewej stronie. Z początku wszystko było ok, jednak

1 odpowiedzi
Ok 4 lat temu miałam leczoną kanałowo górną 6 po lewej stronie. Z początku wszystko było ok, jednak ok 9 miesięcy temu zaczęłam mieć uczucie jakby ucisku przy tym zębie oraz ból przy nadgryzaniu. Poszłam do swojej pani stomatolog( dodam że wszystkie zęby mam wyleczone poza dwiema dolnymi 8 które są zatrzymane i do usunięcia) i powiedziałam o swoim problemie. Pani stomatolog obejrzała zęba stwierdziła że nic nie widzi, powiedziała że w 7 jest bardzo mała plomba i 7 jest ok i że 5 też zdrowa.. wtedy powiedziałam o tej 6 leczonej kanałowo, zostało mi zrobione zdjęcie nie wiem czy to było 3D? Było to zdjęcie ktore pokazało wypełnienie kanałów w tym zębie. Pani dentystka stwierdziła że kanały są super wypełnione, że nie widzi nic złego. Jednak po chwili stwierdziła że widzi tylko 2 kanały a powinno być więcej( z tego co pamiętam to miałam wypełniane więcej niż 2 kanały, ale ta pani która robiła mi zdjęcie miała dość spore problemy i zdjęcie robiła 3 razy bo nie wychodziło). Pani stomatolog uznała że może jeszcze raz przeleczyć mi go kanałowo pod mikroskopem. Tylko że nie ma gwarancji że to coś da a cena jest wysoka... Dodam że od może miesiąca może więcej mam ucisk z tyłu głowy? nie potrafię opisać dokładnie jest to mniej więcej taka kość jakby wystająca na wysokości ucha po lewej stronie i gdy tam dotkne to mam ucisk i wtedy czuje jakby ucisk przy tym zębie nie wiem czy to może być połączone? Dodam że byłam u laryngologa( z innym problemem) miałam robione RTG zatok i stwierdził że zatoki czołowe są ok i że coś nie tak jest z zatokami szczękowymi ale " skoro mnie nie boli to ok" ( ja wtedy nie łączyłam zatok z tym zębem więc nic nie powiedziałam). No więc tak od może tygodnia czy 2 mam zawroty głowy i ucisk z tej lewej strony, głowa mnie nie boli tylko właśnie ucisk z tyłu głowy gdzie jest ta górna 6, nie wiem czy ta 6 może miec cos z tym wspolnego? Boje się tych zawrotów, ale nie wiem co zrobic, nie wiem czy jest sens leczenia tego zeba i czy te zawroty moga byc od tego zeba? Chodzi o to ze zab byl juz leczony i nikt mi nie da gwarancji moze byc tak ze np bedzie znow leczony kanalowo moja dentystka uzna ze i tak nic to nie dalo zaplace 1500zl i powie ze trzeba wyrwac... i juz sama nie wiem. Może ktoś mi pomoże chociaż z tym czy te zawroty i ucisk w tym miejscu moga byc od zeba?
Przed podjęciem decyzji o powtórnym leczeniu kanałowym najlepiej wykonać tomografie komputerową leczonego zęba - to badanie pokaże czy wszystkie kanały korzeniowego zostały wypełnione.