Opis rezonansu magnetycznego co o tym myslec

5 odpowiedzi
Towazyszy temu czesta opuchlizna dolnej strony prawej trzykrotnie w ciagu ok.ostatnich czterech miesiecy blokada calej strony prawej trwajaca od kilkunastu godzin do trzech dni .Ponadto nadmienie ze objawy te zaczely sie od maja tego roku na skutek wypadku w pracy ,na skutek tego mialem tez raparoskopie kolana prawego usuniecie czesci lakotki srodkowej .Na zdjeciu MR wuchodzi ze krag jest przesuniety w kierunku brzucha czyli do srodka,czy to grozny objaw/?
niestety tak . Brzmi jak dyskatia , zachecam do wizyty u Neurochirurga lub Ortopedy

Przemieszczenie kręgu czyli tak zwany kręgozmyk może być nie groźny lub skutkować nawet niedowładem lub porażeniem wszystko zależy od nasilenia i rodzaju zmian. Ocena rokowania jest możliwa po przeanalizowaniu obrazów badania oraz objawów klinicznych, proponuję konsultację ortopedyczną lub neurochirurgiczną.
Kręgozmyk, szczególnie niestabilny jest potencjalnym zagrożeniem dla struktur rdzenia kręgowego i przyczyną dolegliwości bólowych oraz patologicznych objawów neurologicznych. Wskazana konsultacja neuroortopedy lub neurochirurga celem kwalifikacji do zabiegu operacyjnego
Witam serdecznie, jestem lekarzem weterynarii, nie pomogę
Dzień dobry!

Polecam udać się do spondyloortopedy (ortopedy zajmującego się przede wszystkim leczeniem chorób kręgosłupa) lub neurochirurga w celu oceny wskazań do ewentualnego leczenia inwazyjnego.

Wcześniej intensywna rehabilitacja i ocena efektów.

Nie da rady diagnozować i leczyć pacjentów korespondencyjnie. Zapraszam na wizytę.

Piotr Staszczuk
Sugeruję wizytę: - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.