Opuchnięta stopa

4 odpowiedzi
Dzień dobry . Od ponad 2 miesięcy mam opuchnięte prawe śródstopie ( co jakiś czas opuchlizna pojawia się również w okolicach kostki i palców ) . Miałam robione USG i RTG - wykluczona została zakrzepica żył,jak i urazy typowo chirurgiczne. Byłam nawet leczona pod kątem dny moczanowej ( leczenie kroplami Kolchicyny ), niestety bez poprawy. Stopa dalej jest opuchnięta i co kilka dni pojawia się bardzo intensywny ból podczas chodzenia. Jestem odsyłana od lekarzy rodzinnych do chirurgów, i z powrotem. Chciałabym się dowiedzieć, co może być przyczyną opuchlizny ( nie mam cukrzycy, mam nadwagę, ale nie jestem osobą otyłą ) lub do jakiego specjalisty się udać ? Z góry bardzo dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź i pozdrawiam serdecznie !
reumatolog/ortopeda/chirurg

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Szanowna Pani
z opisu który Pani przedstawiła - zostało wykluczone już kilka rzeczy
pierwsza moja myśl - a może to jest obrzęk limfatyczny?
do kogo się udać - teoretycznie chodziła Pani do specjalistów dobrej specjalizacji
zostaje jeszcze podejrzenie chorób reumatycznych - a wtedy sugeruję reumatologa
życzę dużo zdrowia
pozdrawiam
Dzień dobry.
Skoro nie zakrzepica i nie dna, to może:
Opcja 1 - niewydolność krążenia / niewydolność serca - pytanie ile Pani ma lat, czy 'puchnie' tylko jedna stopa czy obie - najlepiej zacząć od lekarza rodzinnego lub internisty, pod warunkiem że ten będzie mógł zaangażować się w Pani przypadek. Rtg i USG to badania dodatkowe. Żadne nie zastąpi dokładnego wywiadu i badania fizykalnego.
Opcja 2 - konsultacja ortopedyczna - ocena czy np. nie ma Pani zwyrodnienia / zapalenia w stawie skokowym; tu miejscowy obrzęk może powodować zastój krwi i limfy i powodować obrzęk i ból na stopie.
Opcja 3 - jeżeli jest zapalenie stawu i utrzymuje się długo to warto pomyśleć o reumatologu - znowu - w zależności od wieku, wywiadu rodzinnego oraz szczegółowego wywiadu o pacjencie.
Z poważaniem.
Moim zdaniem w pierwszej kolejności do lekarza POZ, wykonać podstawowa diagnostykę laboratoryjna i obrazowa i wówczas do odpowiedniego specjalisty np nefrolog kardiolog naczyniowiec endokrynolog ortopeda...

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.